Pogłębia się rusofobiczna paranoja w Polsce. Tym razem nie za sprawą Macierewicza czy Waszczykowskiego, lecz ich najbardziej wyeksponowanego przeciwnika – Mateusza Kijowskiego. 

Mateusz Kijowski / fot. Wikimedia Commons
Mateusz Kijowski / fot. Wikimedia Commons

W ostatnich latach wytworzono w Polsce atmosferę przyzwolenia na rusofobię zbliżoną jakością do przedwojennego antysemityzmu. Brak tylko rosyjskich dzieci, dla których można by zorganizować, zapewne ku uciesze Rafała Adama Ziemkiewicza, getto ławkowe. Ostatnio jednak to nie jemu podobni tani neo-endeccy ideolodzy i nie luminarze takich kompetentnych platform analitycznych jak „W Sieci” dolali paliwa lukstorpedzie rusofobii nad Wisłą. Uczynił to Mateusz Kijowski, lider postępowych, światłych, pięknych i umiejętnych.

W obszernym wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” lider KOD postanowił zdezawuować obecną większość parlamentarną demaskując ją jako sprzyjającą Rosji.

– Obecna większość parlamentarna działa w interesie Moskwy – mówi bez ogródek Kijowski.

Nie byłoby to może zjawisko warte szczególnego odnotowania gdyby nie fakt, iż jest dowodnym przykładem na kompletny rozkład całej przestrzeni publicznej. Dziś można w Polsce powiedzieć wszystko, bez żadnych konsekwencji. Fakt, iż Kijowski sięga po rusofobiczny dyskurs krytykując PiS za promoskiewskość oznacza również, iż poziom fanatyzmu po obu stronach jest bardzo podobny. Wciąż brakuje myślenia poza siermiężnych dwubiegunowym schematem – „Gazeta Wyborcza” vs. PiS.

[crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Łajdaka poznać po tym że chwyta się wszystkich trików by wypłynąć jak g…no w szambie, jednak są tego dobre strony łaps nie daje nam zapomnieć że dobrze zrobiliśmy wyrzucając platfusowców z rządzenia – choć wpadliśmy z deszczu pod rynne, Po-Pis to partie wojny !!!!!!!!!!!

  1. Sru
   Naprawdę uważasz że w Polsce nie ma agentów Moskwy, jak skrajnej prawicy w Niemczech i we Francji udowodniono, że biorą kasę od Putina. Putin chce zniszczyć Unie, sponsoruje narodowe ideologie które są przeciwko zjednoczeniu i myślisz że w Polsce nie sponoruje? Bozia z Częstochowy czuwa nad Pisowcami? Jak nad księżami z którymi wszędzie afery, tylko tutaj cicho, jakiś wyjątkowy kraj, czuwa Bozia?

  1. A to jest komunistyczna propaganda że zwyczajnych ludzi pomawia się że biorą obcy kapitał, tak samo pisała trybuna ludu, bo wiadomo kim jest pisiak, niezajebanym komuchem i tak mu nadal odbija się propaganda z tamtych lat.

  2. I wiemy też, że Kijowski zasuwa przez Polskę i tu już wszystkie Polskie sądy powinny reagować, bo prawo tak naprawdę obecnie gra rolę starej dobrej pały na ryju i gdyby prawo ruszyło z tym Kijowskim alimenciarzem to szybko szkończyłaby się ta fala nienawiści, fala patologii, fala PeOwców by chronić normalnych polaków. Bo Kijowski nie tyle obcych tu będzie prześladować ile tych co nie są jak on patologią.

 2. To nie jest rusofobia tylko fakt. Skrajnej prawicy we Francji i Niemczech udowodniono pobieranie pieniędzy od Putina. Tak to ci co stali za Pis kiedy Szydło kłamała w Parlamencie Europejskim, to ci których Szydło oklaskiwała. Putinowi chodzi o rozbicie jedności Unii, ksenofobia antyzachodnia jest dokładnie taka, jak przed laty tuczyli nas PZPRowcy, ze stonką zrzucaną z zachodnich samolotów na pola polskich rolników. Pis robi dokładnie wszystko aby tą ksenofobie znowu wcielić w życie. Jak posłuchacie radio maryja ( radio moskwa) to macie identyczną propagande jaką zapodaje w Rosji Putin. Już nawet Fronda ogłosiła że niektórzy prawicowcy jak Michalkiewicz to jak nic agentura, co mnie wcale nie dziwi, bo facet zbiera narodowców aby pomagali separatystą przeciwko Ukrainie.

  1. I dlatego jestem za tym, aby wrócił system pałowania polactwa, tak jak kiedyś lało się po mordzie, fryzjerów, kelnerów, portierów i to było bardzo pozytywne, bo bydła niecywilizowanego nie da się argumentami naprostować, tylko przemocą, aby wieprze ze wsi nie wylewali jadu z chorych ryjów. To było dobre bo chamowało polactwo w drgawkach konwulsyjnych nienawiści i to trzeba przywrócić, bo polactwa nie udało się cywilzować, i szpicrutą przez ryja tak jak mojego dziadka, mego papcia i mnie bili gdy jeszcze w czworakach kwiczałem.

  2. KOD zasuwa przez Polskę i tu już wszystkie Polskie sądy powinny reagować, bo prawo tak naprawdę obecnie gra rolę starej dobrej pały na ryju i gdyby prawo ruszyło z tym KODem to szybko szkończyłaby się ta fala nienawiści, fala patologii, by chronić normalnych polaków. Bo KOD nie tyle obcych tu będzie prześladować ile tych co nie są jak oni patologią.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

,,Zjednoczeni osiągniemy wszystko” – przywódcy krajów Ameryki Łacińskiej spotykają się w Meksyku

Przywódcy krajów latynoamerykańskich zainaugurowali wczoraj 6. szczyt Wspólnoty Państw Ame…