Przez ostatnie dni hierarchowie kościelni przypuścili fanatyczny atak na czarny protest i w mediach pozowali jako eksperci od ginekologii, ciąż i gwałtów. Tymczasem w cieniu tego festiwalu agresji rozgrywa się kolejny pedofilski skandal z udziałem duchownych.

fb.com/stonoga
fb.com/stonoga

Informacje na temat nowych ekscesów w łonie polskiego kościoła zawdzięczamy Zbigniewowi Stonodze, postaci tyleż dziwacznej, co konsekwentnie dokuczliwej dla polskiego establishmentu. Tym razem uderzył jednak nie w rząd, a w kościół, chociaż w swoim wpisie na portalu Facebook od razu zastrzegł, że „kocha tę instytucję” i że przedkładanych przez niego informacji nie można postrzegać w kategoriach „ataku na kościół”.

Stonoga poinformował na swoim fanpage’u na Facebooku, iż znalazł się w posiadaniu nagrania wideo, na którym zarejestrowano „orgię”, a w ramach tejże jeden z proboszczów z Zawiercia w Zagłębiu poddaje czynnościom seksualnym 13-letniego chłopca. Chodzi o parafię św. Maksymiliana Kolbego i ks. Dariusza Zająca. Biznesmen opublikował również wywiad z ofiarą.

Po nagłośnieniu sprawy, duchowny zrezygnował z urzędu proboszcza, o czym poinformowała Kuria Metropolitalna w Częstochowie w specjalnym oświadczeniu:

„W związku z opublikowanymi w Internecie zarzutami i informacjami dotyczącymi ks. Dariusza Z., proboszcza parafii katolickiej pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Zawierciu, wyżej wymieniony złożył rezygnację z urzędu proboszcza, która została przyjęta w trybie natychmiastowym. Wyjaśnieniem oskarżeń zajmą się kompetentne do tego organy ścigania, stosownie do obowiązujących w Polsce przepisów prawa. Ponadto wszczęta została wobec niego procedura kanoniczna i wydany został tymczasowy zakaz pracy z młodzieżą i dziećmi oraz zakaz publicznego sprawowania Sakramentów świętych” – czytamy w oświadczeniu pod którym podpisał się ks. Marian Szczerba, wikariusz generalny archidiecezji częstochowskiej i kanclerz Kurii Metropolitalnej w Częstochowie.

Sprawą zajęła się także prokuratura i policja. Stonoga zapowiedział, że skontaktowało się z nim już kilkanaście osób molestowanych lub gwałconych przez księdza Zająca.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Raport Ministerstwa Zdrowia: wśród zaszczepionych umierają głównie osoby starsze i chore

Jak podało dziś Ministerstwo Zdrowia, zdecydowana większość osób, które zmarły w ciągu ost…