W Krakowie ruszyła kolejna edycja Pogotowia Lokatorskiego, gdzie mieszkańcy prywatyzowanych kamienic będą mogli liczyć na darmową pomoc prawną.

Darmową pomoc prawną będzie można uzyskać raz w tygodniu w siedzibie Spółdzielni „Ogniwo” przy ulicy Smolki 11a. Projekt prowadzi Stowarzyszenie Wspólne Miasto, od lat działające na rzecz lokatorów i nagłaśniające afery reprywatyzacyjne w Krakowie.

Stowarzyszenie „Wspólne Miasto” w 2018 roku opublikowali Krakowską Mapę Reprywatyzacji, ujawniając powiązania i nazwiska wpływowych osób powiązanych z procederem reprywatyzacji w Krakowie. Jedni robią to legalnie, a inni mniej, ale zawsze cierpią na tym lokatorzy. Lista nazwisk jest długa, znalazł się na niej nawet prezydent miasta Jacek Majchrowski.

– W Krakowie powstała grupa powiązanych osób, które zrobiły z reprywatyzacji biznes, jedni działając zgodnie z prawem, inni na jego granicy, jeszcze inni – łamiąc prawo. Z jednej strony mamy przypadki fałszowania testamentu czy podstawiania fałszywych spadkobierców, z drugiej przypadki działania legalnego – są bowiem osoby, które wyspecjalizowały się w tym biznesie i przejmują kamienice, które mogłyby należeć do gminy Kraków – przekonuje Tomasz Leśniak, prezes stowarzyszenia Miasto Wspólne w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Ruszyliśmy z kolejną edycją Pogotowia lokatorskiego! W każdy wtorek w godzinach 14-19 w Spółdzielni „Ogniwo” (ul. Smolki…

Opublikowany przez Tomka Leśniaka Środa, 6 stycznia 2021

Działacze stowarzyszenia „Wspólne Miasto” po raz kolejny występują w obronie pokrzywdzonych lokatorów i uruchomili kolejną edycję Pogotowia lokatorskiego, z pomocy którego będzie można skorzystać w każdy wtorek między godziną 14:00 a 19:00 w lokalu „Ogniwa”.

Operatorem grantu jest fundacja „Stefana Batorego”, a inicjatywa jest finansowana z programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rząd Mateusza Morawieckiego – gra w politykę

Prawo i Sprawiedliwość pokazało, jak rozumie i jak potrafi wykorzystywać reguły gry polity…