Media i polski Sejm żyją nowa aferą: czy poseł Nitras kopnął posłankę Arent? W co i za co?

Wydarzenie, jak relacjonują nagabywani przez media świadkowie, miało wyglądać następująco: w początkach października grupa posłów jechała na lotnisko autobusem. W trakcie przejazdu miało dojść do sprzeczki między posłem Sławomirem Nitrasem (PO) a Arkadiuszem Mularczykiem (PiS). W tę sprzeczkę wmieszała się jakoby posłanka Iwona Arent. Rozemocjonowany Nitras miał kopnąć Arent, dokładając do tego niecenzuralne słowa pod jej adresem.

W odpowiedzi posłanka zadzwoniła do Ryszarda Terleckiego, szefa klubu PiS, z prośbą o interwencję, odgrażając się Nitrasowi, że „Rysiu zrobi z tobą porządek!”.

Według słów Arent, sprawę już dawno złożyła w komisji etyki poselskiej. Teraz jednak, postanowiła wzmocnić swoje działania, składając doniesienie do prokuratury. Powołuje się na świadków, którzy mieliby potwierdzić jej wersję. Jednym z nich miałby być Grzegorz Długi z Kukiz ’15, ten jednak mediom skąpi szczegółów, poza stwierdzeniem, że zachowanie Nitrasa było „zawstydzające”, a on sam był „zaskoczony” i „zniesmaczony”.

Sławomir Nitras twierdzi, że niemal nie zna posłanki Arent i zaprzecza zajściu, choć nie zaprzecza faktowi kłótni. Uważa całe zajście i związane z nim wydarzenia za „prowokację” posłów PiS przeciwko niemu. Zapowiedział też, że i on skieruje sprawę do prokuratury.

Już sam fakt, że jest to nieledwie afera dnia, a media całkiem poważnie roztrząsają wszelkie warianty sytuacji i przeprowadzają swoje dziennikarskie śledztwa w tej sprawie, jest dla polskiego parlamentu mocno kompromitujący. Na dodatek na pomoc wzywane są prokuratury i to nie najniższego, bo okręgowego szczebla. Państwo polskie ośmiesza się.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Jeśli kopną PiSuardessę to dobrze, bo kobiet nie wolno bić nawet kwiatkiem, ale czy PiSuardessa naprawdę jest kobietą? Gdy się widzi i słyszy profesorkę Krychę to człek nawet nie wątpi.

  1. I doskonale ustawiłeś się do kopa…
   Przemoc fizyczna jest objęta zakazem – niezależni kogo mogłaby dotyczyć!! A to na co się powołujesz to pomylenie z poplątaniem. Kwestii moralnych nie wolno mieszać z odpowiedzialnością karną!
   Zatem posłanka Arent jest nietykalna dla posła Nitrasa – niezależnie od partii z której pochodzi. Poseł Nitras powinien odpowiedzieć za naruszenie nietykalności cielesnej – jak każdy menel walący z liścia przechodnia który odmówił mu ,,wsparcia” na piwo.
   A że pan ów jest posłem – kara powinna być orzeczona w maksymalnym wymiarze – od naszych obieralnych przedstawicieli wymagać mamy prawo więcej. I do tego solidna grzywna na jakiś dom dziecka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Putin: jesteśmy gotowi do wojny jądrowej

Prezydent Rosji udzielił wywiadu dyrektorowi rosyjskiego holdingu medialnego „Rossija Sego…