Pistolet i naboje kal. 45 mm

Posłowie klubu Kukiz’15 są coraz bliżej przeprowadzenia przez Sejm projektu pozwalającemu, by każdy z nas mógł mieć w domu pistolet lub rewolwer.

Pistolet i naboje kal. 45 mm
fot. Wikimedia Commons

Nowelizację prawa o dostępie do broni kukizowcy zgłosili niemal rok temu. Ostatnio była procedowana przez komisję ustawodawczą. Uzyskała w niej pozytywną opinię.

Projekt zakłada, że dostęp do broni palnej będzie miał każdy. Nie wyłączając osób leczonych psychiatrycznie, czy uzależnionych od środków psychoaktywnych. Posłowie proponują, by dostęp do broni palnej był na żądanie obywatela. Bez badań psychologicznych lub psychiatrycznych.

Do tej pory, aby mieć w domu pistolet należało przeprowadzić badania psychologiczne i mieć pozytywnąa opinię z wywiadu środowiskowego, przeprowadzanego przez policję.

Teraz wystarczyłoby zaświadczenie od lekarza rodzinnego, a pozwolenie dostawałoby się nie od policji tylko od urzędnika samorządowego. Z biura starosty albo prezydenta miasta.

– Skandal. Polska stanie się Dzikim Zachodem – mowi „Wyborczej” gen. Roman Polko, były dowódca GROM i szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Zdaniem twórcy CBŚ, Adama Rapackiego, brak weryfikacji psychologicznej spowoduje lawinę przestępstw z użyciem broni palnej.

Do policjantów i żołnierzy nie przemawiają argumenty posłów Kukiz’15, że „broń jest prawem przyrodzonym człowieka”, i że „to państwo musi udowodnić, że ktoś nie może broni posiadać” oraz, że testy psychologiczne tylko „nabijają kieszenie specjalistów”.

Projekt ustawy trafi pod obrady Sejmu już we wrześniu. Jeśli przejdzie, to zdaniem specjalistów czekają nas o wiele częstsze niż w USA obrazki o masakrach w szkołach, urzędach i innych miejscach publicznych. Zdaniem ekspertów przy masowym występowaniu broni palnej wśród naszych rodaków, obawy przed terrorem islamskim to tylko niewinny przestrach.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Wadza która od zawsze z naszego sobie dogadza miałaby o wiele więcej ambarasu, gdyby ci Suwerenie chciała o 6 rano wybić drzwi z zawiasów lub okno od tarasu więc zrobi wszystko, byś obywatelu/suwerenie jak do tej pory kwitł w stworzonej dla cię niszy-„suterenie” bez dostępu do broni bo broń – jak sama jej nazwa wskazuje – nie przebiera kogo utrupi albo zmasakruje gdy strzela doń i szczęśliwie trafi w skroń…

 2. Aktualnie ustawa o broni i amunicji pozwala ludziom PZSS na wygodne życie ze składek członków klubów sportowych i samym klubom. Roczna składka w moim klubie to 300 zł za same tylko przynależenie nie za broń czy tarcze w tym jest 50 zł na rok za odnowę licencji. Proszę poczytać statystykę Policji na temat posiadających pozwolenia sportowe, 20960 osób w 2016 po 50 zł za nic rocznie. Ustawa utrzymuje grupy ludzi, którzy czerpią z tego ogromna kasą. Dodatkowo beton milicyjny z narracją o Polaku niezdolnym do myślenia mordercy pałającym chęcią zemsty za kradzież krasnoludka z działki czy osobników wyrzynających się masowo na weselach suto zakrapianych wódką. Taka jest sytuacja dzisiaj. Nie trafia do nikogo argumentacja, że można mieć broń kal .44 i z niej dokonać napadu, morderstwa czy co tam, ale jakoś nikt tego nie robi i tu pytanie do milicji, czemu? Czy to nie Polacy kupują rewolwery i karabiny czarno prochowe czy może ufiki? Bo jak to milicja argumentuje to już dawno a dokładniej od 2011 roku powinniśmy mieć tu masakry przy użyciu rewolwerów czy karabinów no Majdan, a tu nic. Przestańcie więc kłamać i nie oszukujcie Polaków to im macie służyć nie sobie. Jesteśmy normalnym narodem nawet chyba normalniejszym niż Niemcy czy Francuzi u nas nie strzela się do ludzi w knajpie czy na lotnisku nikt nie rozpieprza dyskotek z kałaszników i to nie dla tego, że nie mamy broni bo mamy. Dostęp jest trudny i drogi ale mamy. Teraz ruszy nagonka fundacji i gazet za pieniądze z Niemiec i Rosji o tym, że Polacy to debile i jak dostaną normalne prawo do broni to będzie tu masakra. Rosja i Niemcy nie zniosą uzbrojonego Polaka o to tu chodzi nie o Wasze bezpieczeństwo nie o Waszą wolność zgromadzeń czy wolne Sądy tu chodzi o coś znacznie ważniejszego. Wolny człowiek w wolnym suwerennym kraju ma broń i umie jej używać cała reszta jest bez znaczenia. Papierkiem lakmusowym prawdziwej wolności i demokracji jest prawo do broni my jak na razie jesteśmy niewolnikami gdzie Pan może dać ale równie szybko może zabrać.

  1. Niestety – bez przywrócenia kary śmierci czarno widzę ten „powszechny dostęp”.

 3. ten Pollko to on sam broń na pewno posiada ale reszta to barany broń tylko dla wybrańców .Jestem emerytem służb mundurowych i powiem tyle że 70 procent tych generałow i innych ważniaków cwaniaków powinno miec odebrane pozwolenia .

 4. Należy wprowadzić obowiązek noszenia karabeli. Jak to w narodzie naszym szlacheckim zawsze bywało.

 5. Czołem. Powtarzam, że ci, co chcą, już mają lub mogą mieć. Żadnych pozwoleń, ani nawet rejestracji. Nawet można z NAŁADOWANYM chodzić po ulicach! Dziki Zachód już jest. Popatrzcie w Allegro: rewolwer Remington Sheriff .44 (nie zamieniłbym go na jakąś plastikową zabawkę typu Glock, czy Walther). Co najmniej 200 tys. sztuk jest u ludzi. To jest MĄDRE, gdyż trzeba się napracować (rozdzielne ładowanie, czyszczenie), a dzięki temu odsiewamy nerwusów i niedojdy.

  1. P.S. Dziki Zachód jest „teoretycznie” (WCALE tego nie widać). :-) To, że mogę chodzić z tym po ulicy, nie znaczy, że będę to robił. Zacznę w obliczu ewentualnego Wołynia II lub inwazji islamskiej. Poza tym, czarnoprochowiec to broń wyłącznie hobbystyczna i defensywna. Myślę, że raczej dla dojrzałych i spokojnych ludzi.

  2. Porównanie: granat zaczepny vs. obronny. Ten drugi jest o wiele MOCNIEJSZY, ale mało „mobilny”.

  3. Widziałeś kiedykolwiek SF z zabytkowym rewolwerem na akcji? Owszem moc posiada destrukcyjną ale celność jest niska, szybkość przeładowania, celowania i dobycia broni niemal zerowa w porównaniu z Glock’iem czy Walther’em, nie dla psa kiełbasa.

 6. Eh, Polko to idiota większy niż ustawa przewiduje. Nie będzie wzrostu przestępczości bo do celów przestępczych używa się tylko i wyłącznie broni z nielegalnych źródeł, a więc broń niezarejestrowaną.

  Jak bardzo podoba mi się cały pomysł, tak bardzo jestem pewien, że pis na to nie pozwoli, kaczorek nie chce by suweren mógł to zlikwidować.

 7. Każdy Polak powinien mieć pistolet, rodzina karabin maszynowy, a wspólnota mieszkaniowa haubicę.

  1. Dokładnie tak to widzę. GMINA haubicę. A każdy POWIAT jakiś czołg. Pod kontrolą zawodowego wojska. Serio. To byłoby coś jednoczącego ludzi. Bylibyśmy jak Izrael (wściekły pies) lub Szwajcaria.

 8. Polacy nie są w żaden sposób gorsi od Teksańczyków, czy Szwajcarów. Nie ma wyraźnego powodu żebyśmy mieli inne zasady dostępu do broni. Bandziory raczej się tego boją, bo dzisiaj tylko oni mają narzędzie do ataku, a normalny Kowalski nie ma możliwości się bronić. Z łatwiej dostępną bronią krótką i prawem do obrony naszego domu/mieszkania w łatwy sposób będziemy mogli odeprzeć atak. Zresztą za niewielkie pieniądze już dzisiaj KAŻDY może kupić broń czarnoprochową, np. reprodukcje rewolwerów Colta i jakoś nikt nie robi „Dzikiego Zachodu”.

  1. Polacy nie są w żaden sposób gorsi od mieszkańców pozostałej części świata niż Teksańczycy i Szwajcarzy. Nie ma wyraźnego powodu, żebyśmy mieli inne zasady dostępu do broni. I czuli się bezpiecznie, tak jak teraz, w przeciwieństwie do tego, co się dzieje w USA.

 9. No to się grupy towarzyskie kosztem takich Jacusiów Staworowskich dozbroją… I tanio im wyjdzie… Dziś albo gazówki rozwiercać cza, albo za przemyt przepłacać. Chłopaki z młodego Pruszkowa już się cieszą.

 10. Wolność to wolność skoro są ci nie zakazuje posiadania broni powinieneś ją mieć. Hitler zakazał posiadania broni na terytorium Polski i tak już zostało do dziś.

  1. Miałem nie pisać, ale niosę Słowo. Ten drób już się sam ugotował. Daję mu maks. 1 rok. Nowotworek lub inna paskuda. Karma.

  2. P.S. Kat nosi(ł) kaptur, wieduna przebiera się przed rzuceniem klątwy (a później oczyszcza się), sędziowie udają anonimowy „wysoki sąd”. Zło potrafi się odbić. Kaczyński czyni zło otwarcie. Myślę, że tylko dzięki swym KOTOM jeszcze żyje.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

3 lata więzienia dla kobiety za dokonanie aborcji- projekt Kai Godek wraca do Sejmu

Dziś Sejm będzie procedować projekt całkowitego zakazu aborcji, z karaniem za przerwanie c…