To wszystko na podstawie sondażu, przeprowadzonego dla „Rzeczpospolitej”, w którym zapytano, czy Ziobro powinien podać się do dymisji. „Za” było 47 proc. pytanych.

Przeciwne zdanie wyraziło 27 proc. Czy to oznacza dymisję wszechwładnego i groźnego ministra i prokuratora generalnego w jednym? Eksperci wskazują, że to mało realne.

Oczywiście, afera związana z nad wyraz podejrzanymi okolicznościami jakoby samobójczej śmierci jednego z głównych świadków sprawy podkarpackiej, bardzo szkodzi i jeszcze zaszkodzi rządzącemu ugrupowaniu. Przypomnijmy, że sprawa dotyczy samobójstwa Dawida Kosteckiego, które podwładna Ziobrze prokuratura wyjaśnia w taki sposób, że opinia publiczna nabiera coraz więcej podejrzeń.

Sondaż przeprowadzono w pierwszym dniu wypłynięcia sprawy byłego już wiceministra Plebiaka i zorganizowania w Ministerstwie Sprawiedliwości komanda trolli, które łamiąc przepisy hejtowało sędziów niechętnych obecnej ekipie. Można więc przypuszczać, że obecnie wyniki byłyby jeszcze bardziej niekorzystne dla Zbigniewa Ziobry. I w każdym normalnym, cywilizowanym kraju taki minister podałby się do dymisji. Ale nie w Polsce.

Jak wskazują pytani przez portal interia.pl specjaliści, dymisja jest mało prawdopodobna. To, że minister powinien podać się do dymisji, w zasadzie są zgodni, ale nie stanie się to, ponieważ Ziobro jest jednym z trzech filarów Zjednoczonej Prawicy, a jego rezygnacja przed wyborami osłabiłaby mającą znakomite wyniki w sondażach koalicję. Po drugie, władza natychmiast przystąpiła do kontrofensywy pokazując naganne zachowania najważniejszych posłów PO: Neumanna i Brejszy i rozgrywa to w sowich mediach doskonale, a po trzecie elektorat PiS jest tak impregnowany na nieetyczne zachowania swoich wybrańców, że i ta afera niewiele Ziobrze i jego ludziom zaszkodzi.

patronite

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. A czy lewicowe media się martwią, że suweren nie chce Ziobry?
    No bo trochę lewicowy to on jest, tak jak Andriej Wyszyński, prokurator generalny ZSRR w latach 30-ch.

  2. Skoro liberały wyją że ma odejść to czysta logika sceny politycznej podpowiada że lewica murem za Ziobrą.
    W sumie to rewelacyjny on nie jest, przydałby się taki co bardziej za morde wezmie kaste i bandytow, ale lepszego kandydata nie ma. Niech więc już bedzie mieńszewik

    1. … Zero za mordę bierze kastę…? No toż to szok! Odnoszę nieodparte wrażenie, ze jest ganc sawsiem odwrotnie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Hamburg świętuje zwycięstwo wyborcze lewicy i klęskę prawicowej ekstremy. „Naziści precz!”

Socjaldemokratyczna SPD zwyciężyła w wyborach do landtagu w Hamburgu. Świetny wynik zanoto…