W całym kraju zakazano sprzedaży gotowych mieszanek do karmienia niemowląt. Można je zakupić w aptece wyłącznie na receptę.

flickr.com/moppet65535
flickr.com/moppet65535

Meksykański Departament Zdrowia zakazał sprzedaży w sklepach mieszanek dla dzieci poniżej 6. miesiąca życia. W ten sposób pragnie popularyzować karmienie piersią, którego Meksyk ma jeden z najniższych wskaźników na terenie Ameryki Łacińskiej. W Meksyku karmi piersią tylko jedna na siedem matek dzieci, które nie ukończyły jeszcze 6 miesięcy życia. Resort postuluje, aby kobiety karmiły wyłącznie piersią przez pierwsze pół roku, zaś do ukończenia 2. roku życia zalecają dietę zróżnicowaną, jednak wciąż zawierającą mleko matki.

W Polsce wskaźnik matek, które zaraz po porodzie zaczynają karmić naturalnie, jest bardzo wysoki – wynosi około 90 proc. Jednak bardzo niewielkiej części udaje się przetrwać bez wspomagania modyfikowanym mlekiem krowim do momentu ukończenia przez dziecko 6. Miesiąca życia. Przyczyny na całym świecie są te same: brak odpowiedniej diagnozy czy wsparcia kobiety karmiącej przez położne lub konsultantki laktacyjne w szpitalach, uciążliwość karmienia w miejscach publicznych bądź przymus powrotu do pracy.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Iskrzy między Kijowem a Warszwą. USA szarpną cuglami?

Od kilku dni obserwatorzy międzynarodowego życia politycznego zadają sobie pytanie, czy os…