Naśmiewa się z gwałtów, nienawidzi równości społecznej, a z prostackich żartów uczynił znak rozpoznawczy. Odważny i bezczelny jest tylko wobec słabszych i pokojowo nastawionych. Mikołaj „Jaok” Janusz, znany jako Pyta.pl, został własnie pracownikiem telewizji publicznej.

Najgłośniejszym osiągnięciem Janusza było dotąd uderzenie uczestniczki demonstracji w obronie praw kobiet w marcu 2017 roku. Zachowywał się wówczas agresywnie wobec zebranych, prowokował knajackimi pytaniami, ostatecznie został poszczuty psem i przepędzony.  Jako reporter Pyta.pl Janusz pojawia się na niemal wszystkich większych lewicowych manifestacjach. Tylko na nich pozwala sobie na chamskie żarty. Na prawicowych spędach jest potulnym chłopcem, a jego pytania są grzeczne i rzeczowe. Szczególnie napastliwy jest wobec kobiet, wobec których stosuje najbardziej prymitywne odzywki i seksistowskie żarty na najniższym poziomie.

patronite

W 2017 roku portal Vice opublikował tekst poświęcony Mikołajowi Januszowi. zatytułowany „Czy twórca Pyta.pl to najgorszy człowiek w Polsce?”. Publikacja Macieja Piaseckiego potwierdza, że „Jaok” znęcać się lubi wyłącznie wówczas, gdy nie ma ryzyka, że może dostać w mordę. „Na Marszu Niepodległości wesoło pozuje z uczestnikami i chyba przez myśl mu nie przechodzi, by zapytać uczestników np. czy skoro kochają Polskę, to chcieliby ją wyruchać?” – czytamy w reportażu. Piasecki zauważa również, że  „w jego materiałach przewijają się osoby, które rzeczowo i skutecznie odbijają jego śmieszkowanie – ludzie, których nie peszy kamera, mikrofon i facet z prędkością pistoletu maszynowego wypluwający zaczepki. Inni – słabsi, nieśmiali, mniej przeświadczeni o wszechobecnym trollingu i nieświadomi, że mogą odmówić wypowiedzi – w obliczu wygadanego, diabolicznego i infantylnego zarazem Jaoka dosadnie się kompromitują”. „Jaok” był obecny również podczas ostatniego marszu antyfaszystowskiego. Po doświadczeniu z psem, był już jednak ostrożniejszy. Założył kominiarkę i paradował ciesząc się, że nie został przez nikogo rozpoznany.

Człowiek takiego formatu został właśnie reporterem TVP Info. Portal Wirtualne Media potwierdził, że „Jaok” podjął stałą współpracę z programem „W Tyle Wizji”, którego gwiazdorami są takie „tuzy” prawicowej żurnalistyki jak Rafał Ziemkiewicz czy Magdalena Ogórek. Janusz przeprowadza wywiady. Poważniejsza konwencja uniemożliwia mu uprawianie kretyniady, co sprawa, że jego rozmowy są nudne i trudne do oglądania. Jest też coraz częściej rozpoznawany. Jeden z zaczepionych mężczyzn odmówił niedawno rozmowy. „Brzydzę się panem” – usłyszał Jaok.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Boli was, że na demonstracjach np KODu zadaje proste pytania na które ludzie nie potrafią odpowiedzieć, bo oni tam tylko robią sztuczny tłok za pare zł. Dlatego tak się denerwują gdy do nich podchodzi :D A co do tych niby słabych do którytch podhcodzi to też brednia bo na marszu Niepodległości podszedł do narodowców porozmawiać z flagą antify. Tylle w temacie.

 2. mam nadzieję, że jaok was pozwie za ten paszkwil, fajna manipulacja z waszej strony. Jaok nigdy nie uderzył żadnej uczestniczki demonstracji (choć antifa bardzo stara się przepchnąć tę kłamliwą narrację), co jest udokumentowane. Dużo dezinformacji w tej bańce informacyjnej. Pozdrawiam

 3. „Odważny i bezczelny jest tylko wobec słabszych i pokojowo nastawionych” – autor tego artykuły, prawdopodobnie nie oglądał odcinków na kanale Pyta.pl, a informację tutaj zawarte są wybiórcze.

  Coś na zasadzie „slyszelm jak ktoś mówił…”

  Dziękuję bardzo za uwagę :)

 4. Również nie przepadam za tym człowiekiem, ale żadnej kobiety raczej nie uderzył na wspomnianej demonstracji. Widać to innych ujęciach przedstawiających owe wydarzenie. Czy wypada więc rzucać fałszywymi argumentami? Gubi się tu idea lewicy prawda?

  https://www.youtube.com/watch?v=R-tK1nz8lrQ

  W filmie oczywiście nie zwracajmy uwagi na infantylne „bojówkarze od bania się”.
  Pozdrawiam

 5. „Najgłośniejszym osiągnięciem Janusza było dotąd uderzenie uczestniczki demonstracji w obronie praw kobiet w marcu 2017 roku. ” Jakieś dowody? Czy tylko powtarzacie plotki pasujące pod tezę?

 6. Proponuje obejrzeć dokładnie kto kogo uderzył bo jak na razie to macie duże szanse na Nagrodę Złotego Gebelsa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Kuriozalna propozycja Bułgarii pod adresem NATO

Groteskowe deklaracje bułgarskich władz na trwającej sesji Zgromadzenia Parlamentarnego NA…