Parlamentarna Lewica zaliczyła duży punkt – Sejm uchwalił poprawkę zgłoszona jeszcze 5 maja br., by firmy, które biorą pomoc od państwa podlegały pewnym ograniczeniom realizującym zasady sprawiedliwości społecznej.

Adrian Zandberg 5 maja zgłosił poprawkę w następującym brzmieniu:

„Maksymalna wysokość wynagrodzenia miesięcznego
1)kierowników, w szczególności dyrektorów, prezesów, tymczasowych kierowników, zarządców komisarycznych i osób zarządzających na podstawie umów cywilno-prawnych
2) zastępców kierowników w szczególności zastępców dyrektorów u wiceprezesów
3) członków organów zarządzających w szczególności członków zarządów
4) głównych księgowych
5) członków organów nadzorczych
– przedsiębiorcy, któremu udzielono pomocy nie może przekroczyć, w okresie od dnia zaakceptowania wniosku do dnia przypadającego po upływie 1 roku od udzielenia pomocy, 400 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia z poprzedniego kwartału ogłaszanego przez Główny Urząd Statystyczny na podstawie przepisów o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych
2. Osobom, o których mowa w ust. 1 nie przysługuje prowizja od zysku, nagroda z zakładowego funduszu nagród oraz roszczenie z tytułu udziału w zysku lub nadwyżce bilansowej”

Sejm przyjął tę poprawkę dzisiaj, co oznacza ukrócenie możliwości niesprawiedliwego korzystania z pomocy publicznej.

Posłanka Marcelina Zawisza skomentowała to następująco na swoim profilu na FB: „Wkurza was, że firma bierze pomoc publiczną, a prezesi i kadra zarządzająca nadal zarabiają krocie? No to właśnie w Sejmie, na wniosek Lewicy i Adriana Zandbega, przegłosował poprawkę, która to ucina. Liczę, że ustawa szybko wejdzie w życie i ta patologia się w końcu skończy!”.

Nic dodać, nic ująć.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Słuszne!
    Jak widać mądre poprawki lewicy, PiS przyjmuje, bo… sam jest lewicą.
    A głupie poprawki lewicy wyśmiewają nawet sami lewicowcy.

  2. No super, rzeczywiście. Tylko że lewica powinna być przeciwko jakiejkolwiek pomocy prywaciarzom, bez żadnych warunków.

  3. Patrzta, patrzta!!!!! Pisiory przegłosowały poprawkę lewicy!!! Ciesz się lewico bo już niedługo gdy wraz z Michnikiem dorżniecie watahę pisiorską to przyjdzie Budka który spuści na was konfederackie psy – obiecał wam to solennie – a nie wiem czy czytaliście co ów łysy mąż podobny do Lenina ogłosił dzisiaj z mównicy przemawiając do pisiorów, zacytuję: „”Wy jesteście większymi socjalistami niż Marks i Engels razem wzięci, naprawdę nie nadajecie się do zarządzania polską gospodarką”………….
    Będzie wam dobrze lewico pod światłymi skrzydłami „Michnikowej lewizny”………………

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Nie będzie pomnika Dzierżyńskiego przed moskiewską Łubianką

Siergiej Sobianin, burmistrz Moskwy, kazał zatrzymać wczoraj internetową ankietę na temat …