Hiszpańska lewicowa partia Podemos uważa dymisję prezydent Brazylii Dilmy Rouseff za „zamach stanu” i w związku z tym wzywa rząd Hiszpanii do adekwatnej reakcji.

www.flickr.com/photos/caio-vinicius/
www.flickr.com/photos/caio-vinicius/

„Podemos wzywa rząd Hiszpanii, by nie uznawać bezprawnego rządu Brazylii, który powstał w wyniku dymisji prezydenta”, czytamy w oświadczeniu tej partii, które cytuje RIA Novosti. Podemos wspomina też, by „nie zapominać o demokracji, która powinna być podstawową zasadą polityki zagranicznej. Należy szanować wolę narodu, a jedyna demokratyczna procedura zmiany mandatu rezydenta, to zwycięstwo w wyborach”, mowa dalej w oświadczeniu.

To jedna z pierwszych tak bezkompromisowych reakcji ze strony europejskiej lewicy na wydarzenia w Brazylii. Ciekawe, jak postąpią pozostałe partie lewicowe w Europie?

Wczoraj Senat Brazylii odwołał dotychczasową prezydent Dilmę Rosueff ze stanowiska. W oddzielnym głosowaniu nie zabronił zajmować stanowisk państwowych, choć początkowo Rouseff miał obowiązywać taki zakaz przez 8 lat.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Antysemicki film Sumlińskiego zostanie wyświetlony w kinie założonym przez Żydów

Kino Oaza w Otwocku zaprasza dziś na pokaz filmu „Droga do Jedwabnego” w reżys…