Wdowa po najbardziej znanym polskim reporterze  – Alicja Kapuścińska – oznajmiła, że według jej informacji w tym roku PAP nie wręczy nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego.

www.flickr.com/photos/lplewnia/
www.flickr.com/photos/lplewnia/

Doroczna nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego była przyznawana przez PAP za najlepsze reportaże prasowe, radiowe, telewizyjne i fotoreportaże i miała wysoka rangę. W Kapitule znajdowali się tak znani reporterzy i dziennikarze jak Mariusz Szczygieł, Maria Wiernikowska, Maciej Wierzyński, Wojciech Jagielski, Mirosław Ikonowicz, a także naukowcy: Jan Miodek i Henryk Samsonowicz. Laureatami w poprzednich latach byli dziennikarze, których nazwiska potem potwierdzały wybór Kapituły.

Nowy prezes PAP, Artur Dmochowski, z rozdania PiS oczywiście, w tym roku zadecydował, że przyznania nagrody nie będzie. Oficjalnie nie wyjaśnił, jakie powody legły u podstaw jego decyzji. Alicja Kapuścińska w rozmowie z TVN24 powiedziała, że padło z ust prezesa sformułowanie „Kapuściński komuch, nie będziemy robić jego nagrody”.

Nie wiadomo też, czy decyzja prezesa PAP ma charakter jednorazowy, czy też w następnych latach również nie będzie przyznawane to wyróżnienie. Prezes PAP nie odpowiedział na żadne pytania w tej sprawie zadawane przez dziennikarzy TVN24, co jest interesującym nowym standardem dziennikarskim jak na agencję prasową, pretendująca na wzorzec obiektywizmu.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Partia Razem: zmiana formuły kierownictwa. Zandberg i Biejat współprzewodniczącymi

Po niedzielnej konwencji partii Razem w Warszawie przed kardiologami pojawiło się wyzwanie…