Pod kawiarnią Miau Cafe odbył się protest w obronie byłych pracownic, które pracowały bez umów. Było głośno i nie brakowało emocji. Doszło do krótkiego spięcia z właścicielką lokalu, która próbowała wyrwać mikrofon jednemu z przemawiających.


Pod lokalem na warszawskiej Woli zebrało się kilkadziesiąt osób. Solidarność z walczącymi pracownicami wyrazili m.in. członkowie kilku partii politycznych i organizacji związkowych. Podczas przemówień osoby, które pracowały w Miau Cafe opowiadały o skandalicznych warunkach pracy i równie odrażającym stosunku przełożonej do personelu. Żadna z nich nie miała umowy o pracę, ani nawet umowy zlecenie. Właścicielka twierdzi, że umowy były. Jedna z pracownic zaprezentowała na proteście dokumenty z ZUS, które jasno pokazują, że nie składki nie były opłacane. „Dość już tych kłamstw” – krzyczeli zgromadzeni.

Uczestnicy żądali ukrócenia patologicznych praktyk nie tylko w Miau Cafe, ale w całym sektorze gastronomii, gdzie praca na czarno i umowy śmieciowe to standard. – Domagamy się aby pracownicy zatrudnieni w gastronomii mieli zapewnione umowy o pracę, wszystkie składki i ubezpieczenie. To nie są żadne ekstrawaganckie żądania, to są podstawowe sprawy, które dawno powinny być załatwione. A to, że jeszcze nie zostały załatwione świadczy o degrengoladzie tego miejsca – mówił jeden z uczestników.  – Wolność jest wtedy, kiedy pracownik nie boi się swojego szefa – przekonywał Piotr Ikonowicz z Ruchu Sprawiedliwości Społecznej.

W końcu do protestujących wyszła Anna Pawlicka, właścicielka Miau Cafe. Pracownice nie usłyszały jednak ani przeprosin, ani jakiegokolwiek wytłumaczenia sprawy umów. Przedsiębiorczyni próbowała za to zakłócić zgromadzenie, usiłując wyrwać z dłoni mikrofon jednemu z przemawiających.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
    1. Hmmm kan ikke lige huske nogle pinlige sexdrømme (har jeg mon fortrængt dem?) Men drømte for nylig at jeg fik en hvid kalttkieling som jeg døbte Eric Honecker.

    2. Mahtava taistelu oli! Et antanu periks missään vaiheessa. Kiitos itelles tsempeistä ja laskuista. Mun suoritus eteni är äxänä ekaan kuularivetyöntööön,sit tuli 20 min täyteen.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

,,Potrzebna jest nam wspólna strategia gospodarcza dla regionu” – spotkanie szefów MSZ z Ameryki Łacińskiej

W sobotę, 24 lipca, w mieście Meksyk odbył się 21. szczyt ministrów spraw zagranicznych Ws…