Okazuje się, że redemptorysta ma nie tylko wielkie zasługi dla pozyskiwania energii geotermalnej, ewangelizacji Polski i rozwoju szkolnictwa wyższego, ale także w promowaniu bezpieczeństwa na kolei. Wczoraj został z tego powodu wyróżniony przez Straż Ochrony Kolei.

Straż Ochrony Kolei nagrodziła o. Rydzyka/wikimedia commos
Straż Ochrony Kolei nagrodziła o. Rydzyka/wikimedia commos

Tadeusz Rydzyk i Zdzisław Klafka, rektor toruńskiej Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, zostali odznaczeni Orłami Straży Ochrony Kolei. Wyróżnienia były rozdawane z okazji 98. rocznicy powstania SOK, na mszy św. celebrowanej przez biskupa polowego Wojska Polskiego, Józefa Guzdka. Niestety, ani o. Rydzyk ani dr Klafka nie znaleźli czasu, żeby pojawić się na imprezie, więc Orły odebrał w ich imieniu sekretarz prowicji redemptorystów, o. Grzegorz Ruszaj.

Według Sylwestra Wesołowskiego, starszy inspektor komendy SOK, wyróżnieni promują formację w mediach, czyli w Radiu Maryja i w Telewizji Trwam. – Ich postawa wspiera nasze działania w promowaniu bezpieczeństwa na obszarze kolejowym – mówił Wesołowski dla (niespodzianka) Telewizji Trwam.

– Było dla mnie wielką radością uczestniczyć w tej uroczystości i też usłyszeć wyraz uznania i szacunku pod adresem moich współbraci i ich dzieł, Radia Maryja i Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej – mówił wzruszony o. Ruszaj dla tej samej telewizji, ściskając w rękach jednego z Orłów SOK. – To wyróżnienie zostało przyznane jako wyraz szacunku i uznania dla kształtowania postaw patriotycznych i społecznych.

Z materiału nie dowiedzieliśmy się niestety, w jaki sposób o. Rydzyk przyczynił się do „promowania bezpieczeństwa na obszarze kolejowym” i czym zasłużył na „szacunek i uznanie” formacji.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Całkowite zaskoczenie. To nie parowóz dziejów, nie maszynista lokomotywy, tylko uczciwie pilnujący porządku sokista. Niezły numer!!! Gratulacje.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Pedro Castillo modernizuje Peru nie zważając na intrygi prawicy

Parlamentarna prawica nie ustaje w zakulisowych intrygach wymierzonych w Pedro Castillo. W…