Po zbezczeszczeniu grobu Biruta przez dwoje ludzi, w których obronie stanął Zbigniew Ziobro i Małgorzata Gosiewska pojawiły się pomysły, by wyciągać z grobów zwłoki, uznane przez nową władzę za niesłuszne i przenosić gdzie indziej.

www.flickr.com/photos/forsycja/marti
www.flickr.com/photos/forsycja/marti

Zgodnym chórem w tej sprawie wypowiadają się senator PiS Jan Żaryn i senator PO Jan Rulewski. Uważają oni, że szczątki osób, związanych z PRL-em, które spoczywają w Alei Zasłużonych na Powązkach należy przenieść w inne miejsce. Senator Rulewski reprezentuje w tej dyskusji liberalną twarz kopania w grobach, bo uważa, że powinno to się odbyć za zgoda rodzin. Jan Żaryn nic na ten temat nie wspomina, co może oznaczać, że zgodę bliskich uważa za zbędną.

– Powązki Wojskowe w Warszawie to miejsce, w którym odbywa się zbiorowy hołd wspólnoty narodowej składany bohaterom. Jestem zwolennikiem tego, by groby komunistycznych aparatczyków i groby komunistów, którzy symbolizują wkroczenie na teren Polski obcej siły, by nas zniewolić przenieść, w godny sposób, w inne miejsce – powiedział Żaryn portalowi wp.pl. Nie wyjaśnił, co rozumie pod słowami „godny sposób”.

Miłośnicy rozkopywania ludzkich grobów są zgodni: wśród kandydatów do pośmiertnej lustracji i wyrzucania ich szczątków z grobów musi znaleźć się gen. Wojciech Jaruzelski, który umożliwił pokojowe przekazanie władzy ugrupowaniom związanych z „Solidarnością” w 1989 r., z których wywodzą się obaj senatorowie.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Nie ma co załamywać rąk. Róznica wykształcenia, a mentalność jednaka. Czego oczekiwać od faceta, który wyjął protezę i pokazywal, że wybili mu żeby. Pozostał taki sam. Ot, takie prawicowe białosępy, znane jako ścierwniki białe. To gatunek perspektywiczny. Już pojawił sie na forum.

 2. Ojejejej, ale poruta, chcą wyrzucić padlinę Bieruta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Oczywiście projekty usuwania grobu generała Franco w Hiszpanii budziły zapewne wasz postępowo-lewicowy entuzjazm, co?

  1. Szanowny szczurzecu
   Agresja i obrzucanie inwektywami to cecha ludzi bezradnych wobec faktów.
   Fakty są takie, że imperializm lichwiarzy-psychopatów stara się zatrzeć pamięć i fałszować informacje o PRL. ZSRR i innych państwach Układu Warszawskiego. Kampania wyrzucania z grobów zasłużonych działaczy ruchu robotniczego to tylko jeden z przejawów tego fałszowania i zacierania pamięci.

   A jeżeli chodzi o ideę wspólnoty ludzkiej, to nie ma dla niej alternatywy. Tylko współpraca między ludźmi może zapewnić ludzkości przetrwanie. Do czego doprowadza rywalizacja, widzimy oglądając zdewastowane środowisko, biedę, wojny itd.
   Po przeminięciu rabunkowej epoki bankiersko-lichwiarsko-psychopatycznej, również twoje dzieci i wnuki, szczurzecu, będą korzystały z życia na naszej wspaniałej, wspólnej planecie Ziemi.

  2. Szanowny antylichwiarzu
   Nie widzę w mojej wypowiedzi ani agresji, ani inwektyw (chociaż określenie bieruta „padliną” rzeczywiście jest nieco uwłaczające dla padliny)
   Bierut był renegatem, agentem NKWD i sowiecką marionetką za pośrednictwem której Sowieci rządzili Polską. Można go nazywać „zasłużonym działaczem ruchu robotniczego”, ale to nie zmieni faktów.
   Zacierać pamięci o ZSRR i PRL oczywiście nie należy – tak samo jak nie należy zaciera pamięci o III Rzeszy
   Ludzie współpracują odkąd są ludźmi (np. współpraca przy usunięciu bieruta i im podobnych z Powązek), oraz od tych samych czasów – konkurują. Nic nowego i odkrywczego. Do czego prowadzi rywalizacja widzimy też patrząc na samoloty, kolej i inne elementy życia codziennego.
   I na koniec – masz jakąś obsesję na punkcie lichwiarzy?

  3. Ćóż, szczurzeczu:
   1. O Bolesławie Bierucie wiele dowiedziałbyś się ze wspomnień Stanisława Łukasiewicza p.t „Byłem sekretarzem Bieruta”. Opisuje tam pierwsze dni wolności i jego pracę na rzecz Polski Ludowej. Są to informacje z pierwszej ręki, a nie wypociny „historyków” z IPN.
   2. Jeżeli chodzi o III Rzeszę, to żaden „postępowo-lewicowy entuzjazm” nie postuluje bezczeszczenia i wyrzucania z grobów przywódców tego państwa.
   3. To nie rywalizacja jest matką wynalazków, a potrzeba rozwoju.
   4. Co do „obsesji” na punkcie lichwiarzy, to rzeczywiście, mam ją. Uważam bowiem, że psychopatyczni bankierzy-lichwiarze zbudowali ten światowy już system i to oni nim zarządzają. Są więc bezpośrednimi lub pośrednimi (za sprawą polityków, wykonawców ich poleceń) sprawcami zła na świecie.
   Polecam filmy o rabunkowym systemie monetarnym w którym żyjemy: „Money as Debt”, „Zeitgeist Addendum”, „Thrive” Fostera Gamble i inne.
   Jeżeli chodzi o psychopatów i psychoneurotyków, to wspaniale opisał różnicę w zachowaniu, celach i wartościach którymi się kierują te osoby psychiatra Kazimierz Dąbrowski w książce „Zdrowie psychiczne”.
   Obejrzyj, przeczytaj, poznaj fakty. Może też wpadniesz w „obsesję”.

 3. Wielka Lichwa wykorzystuje islam, uchodźców, chce zrobić z ludzkości wielkie stado nierasowego bydła.
  Bardzo boi się tylko komunistów. Próbuje zamordować nawet ich groby.
  Oczywiście, nie da się zabić idei. Kopanie w starych mogiłach nic lichwiarzom nie pomoże.
  Przyjdzie na nich czas.

  1. Buhahahaha, boją się komunistów :DDDDDD To tak jak by bać się zombi :DDDDD
   Natomiast rzeczywiście, groby bandytów w Alei Zasłużonych rażą – najlepiej ich wykopać i umieścić w jakiś zbiorowym dole. Przebijać osinowym kołkiem nie trzeba – na pewno już nie wstaną:)

 4. Rzygać się chce, ścierwojady, mam nadzieje że to samo spotka pisuarowców i platfusowców , a co na to sld ?

 5. A jak cofniemy się jeszcze parę latek to i o trupi proces w Watykanie zaczepimy.
  Pytanie – czy o to chodzi?
  —————
  Tego typu pomysły doskonale wpisują się w mentalność ludzi średniowiecza.
  Ale czy również dzisiejszą?

  1. Bez wątpienia. Dlatego trzeba je wykopać i usunąć z Powązek.

 6. Po zdobyciu Subotowa nasi dzielni wojacy wyrzucili zwłoki Bohdana Chmielnickiego z grobu. Mamy tradycje. Jak najbardziej katolickie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Na stokach Cytadeli uczczono pamięć pomordowanych działaczy

138 lat temu w Warszawie doszło do egzekucji 4 działaczy Socjalnorewolucyjnej Partii Prole…