Grupa aktywistów nieznanej proweniencji udała się na spotkanie zorganizowane przez wyszkowski PiS z divą nowych polskich władz – posłanką Krystyną Pawłowicz.

Spotkanie posłanki Pawłowicz z wyborcami zostało przygotowane przez oddział PiS-u w podwarszawskim Wyszkowie. Wszystko przebiegało wyjątkowo nudnie i przewidywalnie. Słuchacze mieli okazje zapoznać się z typową dla polityków partii rządzącej autoapologetyki i samochwalstwa. Potem zaproszona panelistka płynnie przeszła do krytyki opozycji.

– My w zasadzie uczciwie wybory wygraliśmy. Jesteśmy prezentowani jako osoby, które dyktaturę wprowadzają. Jaką dyktaturę? My uzyskaliśmy władzę, uzyskaliśmy mandat i nasz program wyborczy był przygotowany. Prezentowaliśmy go w kampanii wyborczej i każdy widział na co głosuje – powiedziała m. in. Pawłowicz cytowana na w serwisie tubawyszkow.pl.

W pewnej chwili spotkanie nabrało jednak niespodziewanej dynamiki. Kilka osób siedzących na widowni wyeksponowało zapisane na dużych kartkach cytaty z wypowiedzi posłanki Pawłowicz. M. in. „Jeżeli ktoś idzie na Marsz Szmat, to jest szmatą”, „Miałam kredyt we frankach, ale wzięłam pożyczkę z Sejmu i go spłaciłam”, czy „Wykolejone ulicznice”.

Ekspozycja nie trwała dług, gdyż oburzeni fani i fanki Krystyny Pawłowicz podjęli szarżę niczym husaria pod Wiedniem. Szarpano i popychano trzymających plakaty, używano wobec nich obelżywego słownictwa. Spotkanie zakończyło się w atmosferze agresji i kompletnego bałaganu. Interweniowała policja. Posłanka opuściła budynek w asyście funkcjonariuszy.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. „My w zasadzie uczciwie wybory wygraliśmy.” Zwracam uwagę na zwrocik „w zasadzie”. O czym on świadczy? Tylko gdzie niegdzie sfałszowaliśmy?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Rozwód im się nie opłacał. Kaczyński dogadał się z Ziobrą. Ale to nie koniec. „On z ojcobójstwa nie zrezygnuje”

Nie będzie rozpadu Zjednoczonej Prawicy. Jarosław Kaczyński nie zaryzykował przeprowadzeni…