Mężczyzna, który na portalu społecznościowym kierował „wobec obywatela Jemenu groźby pozbawienia życia i nawoływał do nienawiści na tle różnic narodowościowych i wyznaniowych”  usłyszał zarzuty, a do sądu poszedł akt oskarżenia w tej sprawie – poinformowała szczecińska prokuratura.

fot. pexels.com

Maciej N. od lipca 2016 r. publicznie, czyli na portalu społecznościowym, nawoływał do nienawiści na tle różnic narodowościowych i wyznaniowych wobec innych osób, a w styczniu 2017 r. – także na portalu społecznościowym – znieważył Jemeńczyka wulgarnymi słowami z powodu przynależności narodowej i wyznaniowej. Tak uznali szczecińscy śledczy. To ważne z tego choćby powodu, że przestępstwo popełnione w sieci zostało rozliczone tak samo jakby odbywało się w „realu”.

Postępowanie rozpoczęło się, gdy prowadzący w Lipianach bar Jemeńczyk złożył w kwietniu do pyrzyckiej policji doniesienie, że ktoś wykonał wulgarny napis na elewacji lokalu. Oinformował też mundurowych, że dostaje groźby spalenia lokalu i śmierci.

Policja szybko zatrzymała Macieja N, który od tej pory znajduje się w areszcie, sukcesywnie przedłużanym przez sąd.

Za kierowanie gróźb karalnych grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat, zaś za nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych i wyznaniowych – kara 3 lata pobytu za kratkami.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rosja odpowiada Polsce

Niektórzy obserwatorzy relacji polsko-rosyjskich od dawna zadawali sobie pytanie, czy i ja…