Minister środowiska zaczął naciskać na rezerwat Las Warmiński, aby plan ochrony przyrody dopuszczał odstrzał jeleniowatych.

Jan Szyszko, minister środowiska, sam z przyjemnością strzela do bezbronnych zwierząt/facebook.com

Regionalna Dyrekcja Ochrony Przyrody w Olsztynie przygotowała plan rezerwatowy dla Lasu Warmińskiego. Ale ministrowi Szyszce się nie spodobał. Bo nie przewidywał polowań na terenie lasu – żadnych.

– Minister skontrolował jednak plany ochrony rezerwatowej, w tym te przygotowywane przez RDOŚ w Olsztynie, i wystosował pismo, z którego wynika, że do dokumentu trzeba wprowadzić zapis o możliwości odstrzału jeleniowatych – powiedziała lokalnej “Wyborczej” Anna Gdula z Fundacji na rzecz Prawnej Ochrony Zwierząt Lex Nova. – Ma to na celu utrzymanie populacji tych zwierząt na poziomie, który „nie będzie zagrażał odnowieniom naturalnym gatunków lasotwórczych”.

– Ministerstwo uważa, że populacja jeleni na terenie rezerwatu zagraża tzw. naturalnemu odnawianiu lasu. Tymczasem na terenie rezerwatu Las Warmiński mamy do czynienia ze starodrzewem, który ma od 130 do 200 lat i tam ten proces odnawiania naturalnego jest minimalny. A równowaga między gatunkami już dawno jest tam ustalona. Jelenie nie stwarzają żadnego zagrożenia dla tego środowiska – dodał przyrodnik Krzysztof Mikunda.

Generalnie Szyszko zapowiedział, że nawet jeśli RDOŚ w Olsztynie zapisu nie zmieni, jego resort zmieni prawo i polowania tak czy siak umożliwi. W piątek pod siedzibą RDOŚ w Olsztynie odbył się protest ekologów, którzy nie godzą się na zmiany umożliwiające poszerzanie lobby myśliwskiego na tereny, które powinny być enklawą przyrody.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Wszystko po to, aby próżni,bogaci i prymitywni panowie tego świata mogli się zabawić w zabijanie . A ci którzy mordują dla zabawy przyjemności nie są już normalnymi ludźmi tylko psychopatami i szaleńcami którzy muszą gnębić, masakrować ,zabijać ,ranić dla sportu… Myśliwi to pseudo -ludzie których podnieca widok cierpiących istot !!! Mam nadzieję że spodka ich sroga kara od ”opatrzności ”

  2. Dlaczego tak ma to wyglądać ? Co to za tchórzliwi , pseudo chłopy i zakompleksieni z malutkim ”ego”-myśliwi
    .Dać im latarkę ,nóż ,linkę i ciepły kubraczek i niech idą do lasu na polowanie. Zrobią sobie łuk ,strzały i niech zapolują . Będą równe szanse … Uzbrojeni po zęby niby mężczyźni idą do lasu i naciskają spust ,najczęściej przy paśnikach gdzie ufne zwierzęta podchodzą . Banda tchórzy ,morderców i psychopatów którzy mordują dla przyjemności i zabawy

    1. Nie oszukuj sie, jesli nie zadzialamy teraz do wyborow juz wszyscy zapomna. O zdrajcach jak Szyszko trzeba mowic glosno i domagac sie natychmiastowego ustapienia ze stanowiska. Wiesz ile on moze jeszcze zepsuc przez 2 lata!!!

    2. Boże spraw aby PO czy SLD lub ktokolwiek byle nie te prymitywy z PiS które niszczą wszystko co na drodze…Szyszko bandyta przyrody i zwierząt,Jurgiel zamienił stadniny na stajnie gminne , Macierewicz coraz to nowe teorie spiskowe i cała ta klika przestępców łamiących prawo itd… Takiego rządu ratlerków jednego chorego człowieka ,łącznie z Dudą ,który tylko chce się mścić nie było nigdy w Polsce !

  3. jaki prezio takie matoły polityczne zupełne zidiocenie, następnemu rządowi zostawią betonową pustynie bez wojny atomowej

  4. Świętej pamięci Hajni Gering też miał zwyczaj polować w rezerwatach. W Ermlandiszem Waldzie też.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rosja odpowiada Polsce

Niektórzy obserwatorzy relacji polsko-rosyjskich od dawna zadawali sobie pytanie, czy i ja…