Share Button

Donald Trump obiecał swoim obywatelom walkę z „tyranią komunizmu”, dając dowód, że mentalnie tkwi w dalekiej przeszłości.

www.flickr.com/photos/gageskidmore/

Swoją zimnowojenną wypowiedź prezydent USA przedstawił przy okazji relacjonowania stosunków USA – Kuba na spotkaniu ze swoimi zwolennikami w Iowa. To kolejny atak na Kubę i jej kierownictwo.

– To zadziwiające: Obama podpisał umowę z Kubą, gdzie w więzieniach siedzą tysiące ludzi, podpisał umowę z Iranem. I po tym mówi, że Trump to straszny człowiek. Nieprawdopodobne – mówił Trump, który całkiem niedawno zacieśnił sojusz z Arabią Saudyjską, gdzie prawa człowieka są w stanie pełnej atrofii.

Trump w swoim ponadgodzinnym przemówieniu wrócił też do sprawy wyjścia USA z paryskich porozumień klimatycznych. Wyjaśnił swą decyzje tym, że pozostanie w nich kosztowałyby Amerykę „miliony miejsc pracy i miliardy dolarów”, podczas gdy Chiny nie kosztowałoby to nic.

Dostało się też mediom za fałszywe, zdaniem Trumpa, informacje.

– Nigdy nas nie zastraszą nieuczciwe korporacje medialne, które robią wszystko, by przyciągnąć ludzi przed swoje tracące popularność ekrany lub zmusić ich do czytania słabych gazet – mówił prezydent USA.

Obiecał na koniec publiczności, że jeszcze nie zaczął tak naprawdę wprowadzać swoich pomysłów w życie. Najważniejsze z nich to obniżka podatków i reforma systemu opieki zdrowotnej.

Share Button

3 komentarze

  1. Nikt napisał:

    Kaczka u USiech, kaczka u nas

  2. internauta napisał:

    Ten debil ma realne szanse rozwalić USA. Tylko się cieszyć.

  3. sru napisał:

    widzę wspólny mianownik z „naszą” marionetką

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*