Sosnowiecki Klub Gazety Polskiej przekroczył kolejną granicę żenady. Jego przewodniczący zwrócił się do wojewody śląskiego z wnioskiem o  zmianę patrona jednego z rond w mieście. Edwarda Gierka miałby zastąpić Donald Trump.

Czy Donald Trump zastąpi Edwarda Gierka? Mieszkańcy Sosnowca są na „nie” / portalsamorządowy.pl

Urodzony w sosnowieckiej Porąbce były I Sekretarz KC PZPR cieszy się w stolicy Zagłębia powszechnym szacunkiem. Kiedy pojawiło się niebezpieczeństwo, że w ramach antykomunistycznego obłędu nazwisko Gierka może zniknąć z tablic, mieszkańcy stanowczo zaprotestowali. Odbyły się konsultacje społeczne, których wynik nie pozostawia żadnych wątpliwości. Aż 97 proc. sosnowiczan opowiedziało się przeciwko zmianie patrona. Warto podkreślić, że w konsultacjach wzięło udział aż 13 tys. osób, co jest absolutnym rekordem partycypacji obywatelskiej w regionie.

Klub „Gazety Polskiej” ma jednak za nic demokratyczną decyzję, wolę mieszkańców i zwykłą przyzwoitość. Paweł Szopa, przewodniczący tej organizacji zawnioskował do wojewody śląskiego o przemianowanie ronda. Nowy patronem miałby zostać Donald Trump. Kuriozalny pomysł został podparty wazeliniarską laurką na cześć prezydenta USA. – Już dziś Donald Trump jest postacią historyczną, wielki przyjaciel Polski i Polaków nie zawahał się na forum międzynarodowym docenić nasz naród i dawać za przykład innym – napisał w uzasadnieniu  Paweł Szopa, który wyraził też swoje oburzenie faktem, że nieopodal ronda znajdowała się „katownia UB”, czyli zakład karny w którym przetrzymywano schwytanych bandytów, tzw. „Żołnierzy Wyklętych”.

Czy seksista i oszust podatkowy z wyrokami naprawdę może zastąpić człowieka zasłużonego dla polskiego społeczeństwa? Referendum miało charakter doradczy, prezydent miasta Arkadiusz Chęciński w piśmie do wojewody jedynie zaakcentował jednoznaczną wolę sosnowieckiej społeczności. To jednak wojewoda Jarosław Wieczorek będzie sędzią w tej sprawie.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. NIE NA DARMO POLSKIE PRZEDWOJENNE PAŃSTWO BYŁO NAZYWANA CHORYM EUROPY. WYRAŹNIE WIDAĆ, ŻE HISTORIA SIĘ POWTARZA! A W DO DODATKU TO PAŃSTWO PARIASÓW, ŻE SAM TRUMP SIĘ BĘDZIE ŚMIAŁ DO ROZPUKU, GDY SIĘ O TYM DOWIE! INFANTYLIZM I ŻENADA W POLSKIM PAŃSTEIE PIS! BUHAHAHAHA!!!!!!

  2. Trump nie jest przyjacielem Polski a już na pewno nie ma żadnych dla naszego kraju zasług podobnie jak Ronald Regan KTÓREGO POMNIK stoi na PLACU TRZECH KRZYŻY.. bo czym ów Regan się zasłużył nałożeniem na Polskę sankcji gospodarczych? JA rozumiem ze w Polsce obowiązuje kult jednostki na wzór północno koreański to zróbmy pomnik trumpa z kaczyńskim głowa Trumpa a dolna część ciała wezmiemy od kaczyńskiego będzie siusiał do fontanny powstanie 'Polaków WŁASNY’

  3. Trump nie jest przyjacielem Polski a już na pewno nie ma żadnych dla naszego kraju zasług podobnie jak Ronald Regan KTÓREGO POMNIK stoi na PLACU TRZECH KRZYŻY.. bo czym ów Regan się zasłużył nałożeniem na Polskę sankcji gospodarczych? JA rozumiem ze w Polsce obowiązuje kult jednostki na wzór północno koreański ale są granice dobrego smaku i estetyki bo ja sobie nie wyobrażam np pomnika opasłego obleśnego Trumpa w Warszawie albo karła kaczyńskiego a może też połączmy w pomniku trumpa z kaczyńskim głowa Trumpa a dolna część ciała wezmiemy od kaczyńskiego będzie siusiał do fontanny powstanie 'Polaków WŁASNY’

  4. skoro tak kocha trampka to wysłać go do uslandu może tramp weżmie go jako podnóżek – śmieć yankeski

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Zakonnik od Braci Mniejszych zgwałcił dziecko, któremu podał wcześniej wódkę

Tym razem nie możemy napisać „w polskim kościele bez zmian”. Zakonnik pełniący…