Komisja Przydziałów Budżetowych Kongresu USA, zdominowana przez Demokratów przedstawiał propozycje budżetu wojskowego na przyszły rok. Nie żałują pieniędzy.

Ogólny budżet wojskowy miałby wynieść 694,6 miliarda dolarów czyli, o 1,3 miliarda więcej niż w tym roku. 162,3 miliarda byłoby przeznaczone na osobową część sił zbrojnych, przy jednoczesnym założeniu, że liczba wojskowych zwiększy się o 12 tysięcy ludzi, do 1 351 000 żołnierzy. W rezerwie pozostanie 802 tysiące żołnierzy. 140,1 mld zostałaby przeznaczona na zakup uzbrojenia, w tym na 91 myśliwców najnowszej generacji F-35, 12 najnowocześniejszych samolotów F-15EX i 9 okrętów dla US Navy. Na prace nad nowymi rodzajami broni Kongres chciałby przeznaczyć aż 104 miliardy dolarów.

Nie obyło się bez „pomocy” swoim najwierniejszym sojusznikom: o 25 milionów dolarów miałaby zostać zwiększona pomoc dla armii ukraińskiej – do 275 milionów dolarów. Pieniądze te byłyby przeznaczona przede wszystkim na szkolenia, logistykę, uzbrojenie i przygotowanie służb wywiadowczych i szpiegowskich.

Demokratyczni kongresmeni nie byliby sobą, gdyby nie wprowadzili zakazu budowania za wojskowe pieniądze ściany na granicy z Meksykiem, sztandarowej obietnicy Trumpa z czasów kampanii wyborczej. Zakazuje się także finansowania z tych pieniędzy zagarnięcia pól naftowych w Iraku i Afganistanie i budowania tam baz, a także przeprowadzania prób jądrowych , które „nie są niezbędne”. Zabrania także sprzedawania Turcji myśliwców F-35.

1 milion dolarów przeznaczono na zmianę nazw wojskowych obiektów, dróg i ulic nazwanych na cześć wodzów i oficerów Konfederacji.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. -DUSZE są NIEŚMIERTELNE !! -Kiedyś ROSJANIE tak wyzwolą WSZYSTKIE NARODY CAŁEGO ŚWIATA z tego obecnego AMERYkańskiego IMPERIALIZMU -że: -Wszyscy będą kiedyś się tak dziwili: ” -Jak to się stało ?? -Jak to się stało ?? „

  2. -PUTIN -na razie nie robi nic -poza ta Swoją Obroną i Wzmacnianiem ROSJAN -Najgorszych -Śmiertelnych WROGÓW -i -takie dalsze PUTINOWskie PODDAWANIE ROSJAN -ONO – nie może trwać tak w nieskończoność !! -SZOJGU, SIWKOW, Gierasimow -Oni -to kiedyś będą musieli skończyć w STRASZNY DZIEŃ JEDEN -i -po Nim -to CI ZWYCIĘSCY ROSJANIE -będą już wtedy TACY BOGACI I TAK SZCZEŚLIWI !! -To -Putinowskie -WIECZNE poddawanie i PODDAWANIE ROSJAN -ONO – nie będzie -się tak przeciągało – tak w nieskończoność !! -Kiedyś ROSJANIE -zniszczą te Stany Zjednoczone w tej Imperialnej obecnej ich Postaci w jakiej Je znamy my wszyscy teraz !!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Brazylia: zwolennicy Bolsonaro przemocą chcą podważyć wyniki wyborów

Od wczoraj w wielu brazylijskich miastach trwają starcia między zwolennikami byłego prezyd…