Łukasz W., youtuber znany jako Kamuś lub Kamerzysta, usłyszał zarzuty prokuratorskie za znęcanie się nad osobą „nieporadną”. Prokurator wnioskował również o trzymiesięczny areszt dla oskarżonego, jednak sąd odrzucił ten wniosek.

Kamuś spędzi jedynie najbliższy miesiąc w areszcie, ponieważ istnieje obawa, że mógłby wpływać na świadków, których zeznania będą kluczowe w śledztwie.

Prokurator przedstawił zarzuty z art. 207, § 1a. Kodeksu karnego, który mówi: „Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą nieporadną ze względu na jej wiek, stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8″. Istnieje szansa, że prokuratura rozszerzy zarzut o art. 207, § 2 kk., który mówi: „Jeżeli czyn określony w § 1 lub 1a połączony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10″- podają Wirtualne Media.

Poniżali niepełnosprawnego i nagrali o tym film

Zarzuty usłyszały też kolejne dwie osoby, które współpracowały z Kamusiem przy wideo, w którym upokarzają chłopaka niepełnosprawnego intelektualnie, obiecując mu pieniądze w zamian za wykonywanie obrzydliwych i zagrażających zdrowiu i życiu zadań. Wobec jednego z oskarżonych zastosowano dozór policyjny, wobec drugiego jest skierowany wniosek o areszt. Oskarżeni mają zakaz kontaktowania się między sobą.

Na filmie widać jak chłopak rozbija sobie cegły na głowie, je błoto, w samej bieliźnie idzie do sklepu, je kocie odchody i wchodzi do szamba. Youtuberzy wszystko nagrywają i wyśmiewają się z poszkodowanego. Opisywaliśmy sprawę TU.

Reakcja serwisu Youtube?

Film został zamieszczony na kanale na Youtube, gdzie obejrzało go kilkadziesiąt tysięcy osób. Kamuś jest bardzo popularny wśród młodych osób, czy wręcz dzieci – nawet 9, 10-latki znają jego „twórczość” . Kanał obserwowało ponad milion użytkowników, mimo że treści, którymi dzieli się Łukasz W. są patologiczne i szkodliwe. W ten weekend kanał nie był już dostępny w sieci.

 

 

 

 

 

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

PO się sypie czy zwiera szeregi?

List otwarty, pod którym podpisała się część parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej, na…