Terroryści znów uderzyli we francuskie społeczeństwo, ulice słynnego miasta na południu spłynęły krwią, natomiast serwisy informacyjne nad Wisłą koncentrują się głównie nad sakramentalnym pytaniem „czy wśród ofiar byli Polacy?”.

Tragedia miała miejsce podczas obchodów święta Dnia Bastylii w Nicei. W zgromadzony na promenadzie tłum wjechała rozpędzona ciężarówka. Pojazd przejechał ponad dwa kilometry tratując zaskoczonych ludzi. Z relacji niektórych świadków wynika, że zamachowiec dodatkowo strzelał z okien auta. Potem okazało się, że były to jedynie odgłosy fajerwerków.  „Wszyscy krzyczeli: >>Uciekajcie, uciekajcie, to zamach!<<. Słyszeliśmy strzały, początkowo wydawało nam się, że to fajerwerki” – mówił telewizji BFM TV przerażony mężczyzna, który był na miejscu zdarzenia. „Ciała latały jak kręgle, słyszałem krzyki i płacz, których nigdy nie zapomnę” – dodała inna osoba w rozmowie z AP. Policjantom udało się ostatecznie zastrzelić sprawcę masakry. Władze potwierdziły, że nie ma mowy o wypadku, całe zajście było celowym atakiem na bezbronnych ludzi.

Zamach został dokonany dzień  po tym jak prezydent Francois Hollande zapowiedział zniesienie stanu wyjątkowego, obowiązującego od czasu ataków terrorystycznych w Paryżu w listopadzie ubiegłego roku. – Nie możemy przedłużać stanu wyjątkowego w nieskończoność, to nie miałoby sensu. Znaczyłoby to, że nie jesteśmy już republiką, w której rządy prawa obowiązują we wszystkich okolicznościach – mówił jeszcze niedawno przywódca Francji. Po wczorajszej masakrze, zgodnie z oczekiwaniami terrorystów, zadecydował o przedłużeniu stanu wyjątkowego. – Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, by zwalczyć terroryzm – powiedział dziś w nocy. – To był absolutny horror – dodał.

Do Paryża spływają wyrazy współczucia z całego świata. W imieniu swojego kraju pomoc francuskim służbom zaoferował pełniący obowiązki ministra spraw wewnętrznych Hiszpanii Jorge Fernandez Diaz.

Zgodnie z niechlubnym zwyczajem, polskie serwisy informacyjne  skupiają się obecnie przede wszystkim na tym, czy w zamachu nie ucierpieli polscy obywatele. Takie rozważania znajdujemy m.in. na gazeta.pl, wp.pl, onet.pl, polskieradio.pl. Wszystkie te portale podają również numery kontaktowe do polskiego konsulatu w Nicei.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Moi drodzy tu chodzi o to że nie ma najmniejszego znaczenia jakiej narodowości byli ludzie którzy zginęli – jesli już mamy sie czymś przejmować to tym że giną LUDZIE.

 2. PS Widzę, że kapitaliści, ze swych szczególnym stosunkiem nie tylko do szmalu ale i do Arabów i islamu w ogóle, także czytają strajk.eu ;) zuchy

  1. Nie znam sprawy. Nazywał się może Mohamed Lahouaiej Bouhlel?

 3. taka ciekawostka: gdy w polskim kurorcie samochód celowo wjechał w ludzi na deptaku, uznano jego kierowcę za umysłowo chorego… kierowcy w Nicei polscy specjaliści na szczęście nie zdążyli zbadać.

 4. Zgodnie z niechlubnym zwyczajem, polskie serwisy informacyjne skupiają się obecnie przede wszystkim na tym, czy w zamachu nie ucierpieli polscy obywatele.
  —–
  Wole zwyczaje TV która martwi się o Polskich obywateli niż zwyczaje strajk.eu które gloryfikuje islam. Ps.: Andy zaleca odstawienie zażywanych środków – ja zalecam zmianę na mocniejsze i skuteczniejsze

 5. No tak. Oczywiście polskie media powinny napisać że zamach nie ma nic wspólnego z islamem, że potrzeba więcej otwartości i tolerancji, a w ogóle to sami sobie jesteśmy winni, bo rasizm, imperializm i islamofobia. O zgrozo – nawet sie ośmielili podać telefon do konsula!!! Do czego to podobne!!!
  piotrze nowak, autorze tekstu – nie będę cię obdarzał żadnymi epitetami. Tak jak nie obdarzam epitetami psiego kału który mi się przylepi do buta. Wystarczy zeskrobać.

 6. Informacja dla pana Piotra Nowaka na wypadek gdyby się o to martwił: terrorysta ma się dobrze – jest tam gdzie powinien być , razem ze swoimi dziewicami i kozami.
  Na wypadek gdyby inni Polacy się martwili o swoich bliskich przebywających w Nicei podaje się numer telefonu do ambasady. Co jest niechlubnego w podawaniu tej informacji? Panie Nowak , to jest klasyczny przykład mowy nienawiści w Pana wydaniu skierowany przeciwko Polakom . Brytyjczycy na przykład również mają taki „niechlubny” zwyczaj sprawdzania czy ich obywatele nie ucierpieli w wyniku terrorystycznego ataku czy innej katastrofy i Panu to nie przeszkadza? Doradzam wizytę u psychiatry albo przynajmniej odstawienie środków które pan w tej chwili zażywa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Deweloper odpowiada Śpiewakowi: mieszkanie mniejsze od celi jest spoko, bo tak chce rynek

Właściciel firmy deweloperskiej, która oferuje w Koszalinie na wynajem mieszkanie wielkośc…