Do zamachu przeprowadzonego przez dwóch samobójców wczoraj (21 sierpnia) przez terrorystów z grupy Al-Szabab doszło w Galkayo w Somalii.

Ofiarami są głównie uczniowie i sprzedawcy z lokalnego targowiska. Policja podaje, że najbardziej prawdopodobnym celem była położona nieopodal bazaru siedziba władz regionalnych. Dwóch zamachowców z terrorystycznej sekty Al-Szabab zdetonowało samochody wyładowane materiałami wybuchowymi.

– Liczba ofiar była większa przy drugiej eksplozji, ponieważ ludzie pospieszyli na pomoc rannym w pierwszej eksplozji – powiedział dziennikarzom przedstawiciel lokalnej policji.

Al-Szabab to terrorystyczna organizacja powiązana z Al-Kaidą. Pod koniec lipca członkowie tego ugrupowania przeprowadzili podobny atak w Mogadiszu przed siedzibą Unii Afrykańskiej i ONZ. Terroryści z Al-Szabab od lat prowadzą w Somalii wojnę, której celem jest usunięcie z kraju rządu popierany przez ośrodki euroatlantyckie. Rebelianci z tego ugrupowania zostali wyparci z Mogadiszu latem 2011 roku. Rządowi w walce z Al-Szababem pomagają jednostki wojskowych misji Unii Afrykańskiej w liczbie 22 tys. żołnierzy.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Seria zabójstw politycznych w Meksyku. Mafia przeciw lewicy

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy w Meksyku doszło do 64 morderstw działaczy społecznych …