– Nie możemy pozwolić, by stare uprzedzenia były silniejsze od miłości – oznajmiła prezydent Chile Michelle Bachelet, kierując do parlamentu projekt ustawy umożliwiającej małżeństwa osób tej samej płci. Kiedy zostanie przegłosowana?
W 2015 r. Chile wprowadziło, po burzliwej debacie parlamentarnej, rejestrowane związki partnerskie dla osób homoseksualnych. Michelle Bachelet obiecała wówczas, że przygotuje projekt ustawy, która pozwoli im zawierać małżeństwa. Stało się tak w poniedziałek. Głowa państwa wygłosiła również specjalne oświadczenie. – Nie możemy pozwolić, by stare uprzedzenia były silniejsze od miłości. (…) Postąpiłam tak, bo jestem przekonana, że nie jest etyczne ani sprawiedliwe nakładać na miłość sztuczne ograniczenia, ani by odmawiać podstawowych praw tylko ze względu na płeć osób, które są razem – powiedziała. Przygotowany w pałacu prezydenckim projekt pozwoli osobom homoseksualnym nie tylko zawierać związki małżeńskie, ale i adoptować dzieci.
Kadencja prezydencka Michelle Bachelet kończy się w marcu przyszłego roku. Nie wiadomo, czy do tego czasu ustawa o małżeństwach zostanie przyjęta. W listopadzie Chilijki i Chilijczycy będą głosować w wyborach parlamentarnych. Aktualnie prezydencka koalicja Nueva Mayoría ma w teorii większość, ale jest wewnętrznie podzielona, a część jej deputowanych deklaruje konserwatywne poglądy w sprawach małżeństwa i rodziny.
W ostatnich latach w Ameryce Łacińskiej małżeństwa homoseksualne zostały zalegalizowane w Argentynie, Brazylii, Meksyku i Urugwaju.
Przeciwko umorzeniu śledztwa w sprawie śmierci Jolanty Brzeskiej
Kilkaset osób demonstrowało 9 listopada w Warszawie pod Ministerstwem Sprawiedliwości w zw…
a skąd ona wie że to Miłość ?
„Nie możemy pozwolić, by stare uprzedzenia były silniejsze od miłości.”
Tylko dlaczego ma to działać wybiórczo i tylko w odniesieniu do zboczeńców? A co z silną miłością heteroseksualną, jeśli jeden z partnerów ma 14-15 lat? Wiele kobiet i mężczyzn za tę „silną miłość” siedzi w ciupie.