Fundacja Niezłomni, zajmująca się upamiętnianiem żołnierzy wyklętych rozpoczyna kolejną zbiórkę na terenie całej Polski. Celem zbiórki mają być ekshumacje i identyfikacja żołnierzy wyklętych. Gdzie i kogo dokładnie będą poszukiwać za pieniądze naiwnych darczyńców?

Lokalne media Góral.info poinformowały o zbiórce w Zakopanem i Nowym Targu, mającej się odbyć w najbliższą niedzielę pod kościołami. Jednym ze sztandarowych bohaterów fundacji jest Józef Kuraś pseudonim „Ogień”, odpowiedzialny za mordy na cywilach na terenie Podhala. Według dr. Karoliny Panz z PAN, na zlecenie „Ognia”, jego podkomendni zamordowali 221 osób, w tym kobiety i dzieci. Wśród ofiar były też 34 osoby żydowskiego pochodzenia.

Fundacja, która za swojego bohatera uznaje mordercę, i organizuje publiczną zbiórkę, nie potrafi podać na co dokładnie będą wydane pieniądze zebrane podczas kwest. Na pytanie kogo i gdzie będą poszukiwać prezes nie chciał udzielić odpowiedzi. – Zajmujemy się terenami Małopolski i Świętokrzyskiego. Nic więcej nie mogę powiedzieć- mówił Wojciech Łukczak, prezes zarządu.

1 marca, w dniu kontrowersyjnego święta na cześć leśnych band, Fundacja opublikowała wpis na swoim fun page’u, sławiąc najbardziej skompromitowanych żołnierzy walczących w podziemiu antykomunistycznym. „W Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych jesteśmy Im wszystkim wdzięczni za wysiłek w walce z komunistycznym najeźdźcą. Jednak szczególnie pilnujmy pamięci o tych, atakowanych najzajadlej – Majora Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”, kpt. Romualda Rajsa Burego, Józefa Kurasia „Ognia”, Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Narodowego Zjednoczenia Wojskowego,  NSZ Brygady Świętokrzyskiej. Tych wszystkich wywodzących się ze środowisk narodowej demokracji, ONR i Młodziezy Wszechpolskiej, walczących najdłużej z komunistami na polskiej ziemi. Czołem Wielkiej Polsce!”

Powszechnie wiadomo dziś o tysiącach cywilnych ofiar „żołnierzy wyklętych”, co nie przeszkadza brać ich na sztandary. Patronem Fundacji Niezłomni, jest kolejny morderca- Zygmunt Szendzielarz „Łupaszka”, którego oddział dokonał masakry mieszkańców wsi Dubinki, gdzie wiekszość ofiar stanowiły kobiety i dzieci. „Niezłomni” żerując na fałszywym patriotyzmie i niewiedzy ludzi, będą w najbliższą niedzielę zbierali pieniądze nie wiadomo na co.

 

 

 

 

 

 

 

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Posłanki Koalicji Obywatelskiej Klaudia Jachira i Urszula Sara Zielińska otworzyły biuro poselskie w strefie stanu wyjątkowego

Wczoraj posłanka Jachira poinformowała o założeniu biura poselskiego w Białowieży, która z…