W Koszalinie, w parku wodnym, kąpała się ze swoim dzieckiem muzułmanka ubrana w strój kąpielowy zgodny z wymogami jej religii. Jedno zdjęcie kąpiącej się wyzwoliło falę dzikiej nienawiści  w internecie.

Muzułmanie nie wejdą już do Parku Wodnego w Koszalinie?
www.facebook.com/1613035415580884/photos/

Na stronie wspomnianego parku na Facebooku polscy rasiści używają sobie na całego. Wzywają do dezynfekcji obiektu, nie wiedząc z niedouczenia, czym jest taki strój i że zakłada się go tylko do kąpieli właśnie. Piszą o możliwych chorobach, jakie miałyby rzekomo im grozić z powodu wspólnego korzystania z basenu z kimś, kto jest innego wyznania. Upodabniają się do hitlerowców, straszących Żydami, roznoszącymi tyfus. „Ścierwo”, „kurwa”, „brudas”, „ciapate”, to tylko pierwsze z brzegu określenia, używane przez pobożnych bez wątpienia polskich chrześcijan, którzy folgują swoim kompleksom i nienawistnym fobiom. Nieliczne głosy wzywające do rozsądku i tolerancji giną w natłoku nienawistnego hejtu.

Dyrekcja obiektu z jednej strony wzywa do umiaru. „Jednocześnie zwracamy się do Państwa z prośbą o poszanowanie godności osób przedstawionych na zdjęciach i powstrzymanie się od krzywdzących bądź rasistowskich komentarzy. Chcemy, aby Park Wodny Koszalin był miejscem przyjaznym, służącym rozrywce i wypoczynkowi, wolnym od ideologicznych i wyznaniowych sporów i uprzedzeń”.

Z drugiej jednak poddaje się rasistowskim argumentom, obiecując pilniejsze w przyszłości przestrzeganie regulaminu przez kapiących się, strój muzułmanki bowiem nie odpowiada jego wymogom. Czyli obiecuje nie wpuszczanie w przyszłości kobiet ubranych w ten sposób. To małe, ale znaczące zwycięstwo polskich rasistów.

[crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Nienawiść wobec kąpiącej się kobiety jest prymitywna, ale wpuszczenie jej na basen to jest skandal. Podwójne standardy. Pracowałem na basenie jako ratownik. Zasady na tych obiektach są jasne. Nie można miec nawet lużnych spodenek. Równie dobrze można by przyjśc w dresie.

 2. Jej ubiór nie jest niczym innym jak manifestem religijno-politycznym. To tak jakbym ja sobie pływał w mundurze SS albo białej szmacie kuk-lux klanu. I do tego to wszystko się sprowadza.

 3. czyli luz, jutro idę na basen, mówię, że jestem muzułmaninem i wchodzę w dresie, czy chociażby w długich spodenkach kąpielowych… a nie przepraszam, mnie tak nie wpuszczą, boi jestem biały. Czyżby to nie był rasizm? Dlaczego muzułmanie mają być ponad prawem? Czy ich przepisy higieny na basenach (i w ogóle) nie obowiązują? Czy pytanie o to jest „islamofobią”?

  1. Większość muzułmanów również jest rasy białej (kaukaskiej), pora to zauważyć rasisto. Jeśli większość muzułmanów nie jest biała, to zróbmy to nazywajmy tak samo południowych Hiszpanów czy Włochów

 4. Zwycięstwo rasistów czy zasad? We Francji nie wolno w burce chodzić do szkoły i na baseny tez się nie wpuszcza w burkini.

  Może to i boli ale w tym przypadku dyrekcja ośrodka podjęła decyzję zgodną z rozsądkiem oraz niezwykle taktownie odpisała internautom.

  Lewa i prawa strona tej debaty bredzi w równym stopniu.

 5. “ poddaje się rasistowskim argumentom, obiecując pilniejsze w przyszłości przestrzeganie regulaminu ”

  Gdyz jak wiadomo muzulmanskie przepisy religijne stoja ponad jakimis tam regulaminami stworzonymi przez niewiernych i to niewierni musza sie dostosowac. Taki jest Pana przekaz, Panie Wisniowski?

  1. Jak śmiesz rasisto, islamofobie, ksenofobie i wogóle … xD

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rosja odpowiada Polsce

Niektórzy obserwatorzy relacji polsko-rosyjskich od dawna zadawali sobie pytanie, czy i ja…