Wzrost przestępczości w 2015 r. w Niemczech nie jest proporcjonalny do wzrostu liczby ubiegających się o azyl. W 2015 roku liczba uchodźców w Niemczech wzrosła o 440% w porównaniu z 2014 rokiem, natomiast liczba popełnionych przez nich przestępstw o 79%. Znacząca większość uchodźców nie popełnia czynów karalnych.

Rozpętana przez media histeria o rzekomym „upodobaniu” uchodźców do popełniania przestępstw, w tym przede wszystkim do seksualnego molestowania kobiet w krajach goszczących nie znajduje odzwierciedlenia w faktach, tym razem, policji niemieckiej.

Niemcy stanowiły ulubiony europejski cel uchodźców, na zdjęciu: protest Syryjczyków na węgierskiej stacji kolejowej proszących o przepuszczenie ich do Niemiec źródło: (Ferenc Isza/AFP/Getty Images) https://www.flickr.com/photos/syriafreedom/21253969332
www.flickr.com/photos/syriafreedom/ferencisza

Publicznie dostępne podsumowanie raportu Federalnego Urzędu Kryminalnego (Bundeskriminalamt, BKA) pokazuje, że przestępczość w Niemczech wzrosła w 2015 r. ale nie w stopniu proporcjonalnym do wzrostu liczby mieszkańców Niemiec.

Na podstawie danych z 13 na 16 landów, w ubiegłym roku odnotowano, w porównaniu do 2014 roku, 79 procentowy wzrost czynów karalnych popełnionych przez uchodźców, ale liczba imigrantów wzrosła aż o 440 proc.

Z 208 tysięcy czynów karalnych popełnionych przez uchodźców, 40 proc. dotyczyło kradzieży, 25 proc. to przestępstwa przeciwko mieniu i fałszerstwa (w tym wyłudzenie świadczeń i fałszerstwa dokumentów) a 13 proc. przestępstwa komunikacyjne (w tym jazdy na gapę). Odnotowano też 240 przestępstw związanych z zagrożeniem życia (głównie próby zabójstwa), z czego 2/3 dotyczyło osób tej samej narodowości

Raport ujawnia, że w 2015 roku, w Niemczech popełniono prawie 47 tysięcy przestępstw na tle seksualnym, z czego 1688 czyli 3,6 proc. dokonali uchodźcy i nielegalni imigranci – liczby te nie obejmują napaści seksualnych dokonanych w Nowy Rok w Kolonii i innych miastach Niemiec. Dodać przy tym należy, że liczba uchodźców w ciągu ubiegłego roku wzrosła z 629 tysięcy na początku 2015 r. do 1,7 miliona pod koniec roku.
Z 1668 „czynów naruszenia integralności seksualnej osoby” 448 stanowią gwałty, próby gwałtu i zmuszenia do innych zachowań seksualnych.

Uchodźcy na niemieckiej drodze. źródło: Youtube
Uchodźcy na niemieckiej drodze. źródło: Youtube

Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że 2 procentowa społeczność imigrancka, która dopuściła się 3,6 proc. molestowań i innych przestępstw seksualnych, jest bardziej skłonna do ich popełniania niż inne kategorie. Trzeba jednak pamiętać, że w zeszłym roku 75 proc. uchodźców stanowili młodzi mężczyźni. Nie jest zatem zaskakujące, że populacja składająca się z mężczyzn jest nadmiernie reprezentowana w statystyce przestępczości, która jest zasadniczo domeną tylko jednej płci.

Dochodzenie odnośnie wydarzeń sylwestrowych, ujawniło, że z 73 podejrzanych 57 pochodzi z Algierii i Maroka, po 7 z Iraku i Syrii, a 3 to Niemcy. Wśród nich nie było uchodźców z Afganistanu.

Raport policji, opublikowany 17 lutego, wskazuje, że wśród przestępców nadmiernie w stosunku do liczebności swej grupy narodowościowej reprezentowani są mężczyźni z Afryki Północnej i Bałkanów, natomiast stosunkowo mniej przestępstw popełniają uchodźcy ze stref wojny w Iraku, Syrii i Afganistanie.

Wedle Federalnego Urzędy Kryminalnego że do połowy 2015 roku i w czasie letniego kryzysu uchodźczego niemiecka policja odnotowywała comiesięczny skokowy przyrost przestępstw wśród osób starających się o azyl natomiast od jesieni 2015 roku liczba przestępstw się ustabilizowała

Znacząca większość uchodźców nie popełniła czynów zagrożonych odpowiedzialnością karną – podsumowują autorzy raportu.

[crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. teraz zgadzacie się, że jednak w zeszłym roku było 75 % facetów? Dobre:-)
  Niedawno byliscie skłonni podać do prokuratora tego, kto by tak twierdził.

  tu raport policji szwedzkiej. Do niedawna utajniającej wszelkie kryminalne sprawy najeźdźców islamskich:
  http://ndie.pl/policja-w-sztokholmie-imigranci-rzucaja-w-nas-koktajlami-molotowa/

  tu też dobry przykład co przynoszą nam te ludy z dobytkiem inwentarza
  https://mobile.facebook.com/story.php?story_fbid=587270058096208&id=562491577240723
  Muzułmanin obciął głowę swojej żonie. W środku Europy, w Niemczech.

  Także przyjmujmy i zgodnie z tezą intelektualistki Szczuki będziemy się martwić, gdy okażą się przestępcami

  1. Kiedy my pisaliśmy że to głównie młodzi meżczyźni to opluwali nas i nazywali rasistami i faszystami. Dziś ta informacja jest im potrzebna aby coś tam usprawiedliwić więc ją publikują.
   I oczywiście nie przeproszą za poprzednie wprowadzanie czytelników w błąd.

   W sumie to żałosny rodzaj „dziennikarstwa”.

  2. Szwedzcy policjanci skarżą się, że są obrzucani koktajlami Mołotowa, tak? A wiecie co jest nie tak w tej sytuacji? To, że tymi koktajlami nie rzucają wszelkiej maści socjaliści, a imigranci! Państwo jest specjalną siłą do ujarzmiania ludu, a policja i wojsko to jego zbrojne ramię! Czyż podczas Komuny Paryskiej komunardzi nie walczyli z uzbrojonymi przedstawicielami państwa? Czy wy, rzekomi lewicowcy, chcecie powiedzieć, że burżuazyjna Szwecja, Wielka Brytania, Francja itd. są tym, czego warto bronić? Imigranci w coraz większym stopniu destabilizują działania państw kapitalistycznych, ale przecież to właśnie my powinniśmy to robić! Powiem więcej: pomimo różnic ideologicznych, religijnych i kulturowych, które odróżniają nas od przybyszów, winni oni być dla nas przykładem swoistej determinacji i odwagi w działaniu. Bo jeśli imigranci tworzą strefy, do których nie ma wstępu policja, to dlaczego my nie potrafimy tego dokonać? Ach, gdybyśmy z równym im zapałem mogli przejmować siłą z rąk kapitalistów zakłady pracy! Ale nie, będziecie krzyczeć (słusznie i niesłusznie) o islamizacji Europy, nie dostrzegając, że was krzyk jest miodem dla uszu władzy! Bo dacie władzy mandat, który ona wykorzysta, głupcy, także przeciwko wam! Przecież wiecie, że władza państwa burżuazyjnego jest waszym wrogiem, a jednak boicie się gdy ona zawodzi. Phi!

 2. Wygrałem!

  Założyłem się sam ze sobą że Redakcja nie piśnie o ostatnim raporcie szwedzkiej policji, a narobi szumu przy pierwszej lepszej okazji, którą uzna za sprzyjającą ich wyznaniu. I wygrałem, niestety.

  Co prawda omawiając powyższy raport i tak zrobili szpagat wszystkimi czterema łapami żeby wykazać że wzrost przestępczości jest zjawiskiem pozytywnym, ale do tego już nas przyzwyczaili.

  Przy okazji, jak się ma powyższy fragment dotyczący wydarzeń Nocy Sylwestrowej do poprzedniego artykułu „demaskującego kłamstwa” o tych wydarzeniach? Czy ktoś coś odszczeka?

  Znowu się założyłem, i pewnie znowu wygram, a szkoda.

  1. jedyną twoją wygraną jest brak skrobanki u twojej matki, polaczku

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Brazylia: zwolennicy Bolsonaro przemocą chcą podważyć wyniki wyborów

Od wczoraj w wielu brazylijskich miastach trwają starcia między zwolennikami byłego prezyd…