W krajach byłej Jugosławii zawrzało. Państwo Islamskie opublikowało odezwę: Radujcie się! Bałkany będą kalifatem.

Na portalu YouTube fanatycy z Państwa Islamskiego opublikowali krótki film – przesłanie do narodów Bałkańskich. Islamiści zapowiadają rychłe ustanowienie kalifatu składającego się z Serbii, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Macedonii, Kosowa oraz Albanii.

Niespełna dwuminutowy film przedstawia mapę z naszkicowanymi granicami państw bałkańskich. Począwszy od Serbii, kraje brane są na celownik. Po odgłosie strzału z broni snajperskiej, obszar państwa zostaje zamalowany na czarno i oznaczony godłem Państwa Islamskiego. Prezentacji graficznej towarzyszą śpiewy oraz wypowiadana w języku Serbo-chorwackim odezwa do narodów Bałkanów. Mówiący – najprawdopodobniej rdzenny mieszkaniec Bośni – zwraca się do audytorium w dialekcie używanym przez Boszniaków.

-Radujcie się, o mieszkańcy Bałkanów. Przychodzą dla was lepsze dni. Przychodzą do was muzułmanie. Jesteśmy islamskim kalifatem – zapowiada. Fanatycy wieszczą upadek demokracji oraz rządy prawa szariatu w Chorwacji. Za to Czarnogóra ma być nowym miejscem dla islamu i jego wiernych – słyszymy w tekście songu.

Klip kończy się radą dla prezydenta USA. – Raduj się Obama, zwycięstwo jest nasze – mówi głos z filmu. Grafika przedstawia wizerunek prezydenta USA, w którego twarz pada strzał z karabinu snajperskiego.

Nagłośniona przez lokalne media odezwa szaleńców z Państwa Islamskiego wskazuje na radykalizację nastrojów bałkańskich muzułmanów. Problem ten może wkrótce eksplodować, ponieważ żadne z państw regionu nie potrafi zapobiec wstępowaniu swoich obywateli w szeregi dżichadystów. Szacuje się, że w walkach po stronie Państwa Islamskiego uczestniczy kilkuset mieszkańców Bośni i Kosowa. Z drugiej wszakże strony – projekt zaprowadzenia nowego porządku na Bałkanach będzie dla fanatyków spod znaku czarnej flagi i noża trudny do zrealizowana, bowiem muzułmanie praktycznie nie zamieszkują Chorwacji, a w Serbii, Czarnogórze i Macedonii są mniejszością.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Islam jest obecnie bardzo grożny dla jako takiego porządku społecznego, bo wszedł w okres bardzo agresywnego rozwoju ideologicznego, posiłkującego się wyłącznie urojeniami religijnymi. A urojenia, jak urojenia, nie mają najmniejszej zdolności do jakiejkolwiek koncyliacji.
    Przypomina to chrześcijaństwo w wiekach średnich. Począwszy od krwawych krucjat, przez krwawe wieloletnie wojny religijne w Europie i przez krwawą, skrajnie okrutną, chrystianizację Ameryki południowej i środkowej. Inkwizycję zastępuje szariat.
    Islam jest młodszy od chrześcijaństwa o jakieś 600 lat. Islamie nie idż drogą chrześcijaństwa. Niestety, islam mnie słyszy.

  2. Czy aby na pewno szaleńcy ??? A fanatycy religijni w Polsce to kto, pytam się …czy nie szaleńcy???95 % szaleńców !!

    1. Racja. Fanatycy religijni chcą ustanowić watykanat na obszarze całego kraju i krajów sąsiednich, wysadzając się pośród ludzi niewierzących, kręcąc filmy ze ścinania głów niekatolikom, strącając ludzi dotkniętych homoseksualną skłonności ze skał i wież, paląc domy apostatów, paląc i wysadzając cerkwie, synagogi, meczety, wprowadzając nakaz publicznej modlitwy. Dobrze, że to zostało ujawnione, bo nic o tym nie wiedzieliśmy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Jeszcze o zamieszkach w Machaczkale

Po przybyciu w niedzielę 29 października do Machaczkały samolotu z Tel Awiwu, lokalni mies…