Pedro Castillo spotkał się z ponad 300 przedstawicielami czterech największych centrali związkowych w kraju. Prezydent zadeklarował swoje zaangażowanie w walkę o prawa pracownicze i wezwał klasę robotniczą do zjednoczenia – jedynej skutecznej drogi do realizacji jej celów.

W wydarzeniu zorganizowanym w Lima Convention Center wzięli udział także premier Guido Bellido oraz minister pracy Íber Maraví. Zgromadzeni liderzy związkowi reprezentowali cztery największe peruwiańskie organizacje pracownicze: Generalną Konfederację Pracowników Peru (CGTP), Zjednoczoną Centralę Robotników (CUT), Konfederację Robotników Peru (CTP) oraz Autonomiczną Centralę Pracowników Peru (CATP).

„Drzwi Pałacu Rządowego są otwarte i chciałbym, aby następne spotkanie odbyło się właśnie tam, razem z klasą robotniczą, razem z wami, ponieważ to wy reprezentujecie najbiedniejsze rodziny. Jesteście żywym głosem rodzin, które są pozbawione praw” – powiedział do zebranych Pedro Castillo.

Prezydent ostro skrytykował także dużą liczbę antypracowniczych i antyzwiązkowych przepisów uchwalonych przez poprzednie rządy. Zadeklarował, że jego administracja podjęła już kroki w celu uchylenia tych zapisów oraz zapewnienia pracownikom lepszej ochrony.

,,Zamierzamy dać klasie robotniczej wszelkie udogodnienia, by miała zjednoczony, mocny i silny związek w całym kraju. Tak, aby nikt nie pozostał w tyle i wszyscy zostali wysłuchani. (…) Każdy robotnik wie, że prawa są pochodną walki i wysiłku. Wzywam więc największe organizacje pracownicze w kraju, apeluję: postarajmy się zjednoczyć klasę robotniczą w Peru!” – mówił prezydent.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Większość Ukraińców opowiada się za zastąpieniem prezydenta Zełenskiego szefem parlamentu

Kijowski Międzynarodowy Instytut Socjologii (KMIS) przeprowadził ogólnoukraińskie badanie …