Marek Olszewski, dwukrotny kandydat PiS na burmistrza kamienia Pomorskiego, powołany w marcu przez ministra sportu na prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej ogłosił, że Muzea Auschwitz i „Polin” nie będą pokazywane zagranicznym oficjalnym gościom podczas wizyt promujących Polskę.

Auschwitz fot. flickr.com/Adam Kuśmierz

– Nie mam potrzeby eksponowania miejsc i zdarzeń związanych z historią innych narodów – stwierdził Olszewski, dodając, że Auschwitz nie jest „produktem turystycznym lecz miejscem refleksji i zadumy”, zaś POT „zajmuje się promocją walorów turystycznych Polski”.

– Chcemy położyć nacisk na promowanie tego, co cenne w naszej własnej kulturze, pokazać nasz wielki wkład w rozwój Europy. Nie mam potrzeby eksponowania miejsc i zdarzeń związanych z historią innych narodów – uważa Olszewski.

– Pamiętajmy, że kultura żydowska w praktyce cała przetrwała. Nie ma potrzeby eksponowania miejsc i zdarzeń związanych z historią innych narodów. To polskie, a nie żydowskie elity zostały w czasie wojny zupełnie przeorane i zlikwidowane – konkluduje pisowski nominat ministra Bańki. Z podobnego założenia wyszła minister Zalewska w swojej nowej podstawie programowej z historii dla klas czwartych szkół podstawowych: nie ma tam ani słowa o historii powszechnej, są tylko polscy superherosi.

Okazuje się jednak, że dla ministra sportu taka wypowiedź była dyskwalifikująca. W kilka godzin po tym jak Olszewski popisał się taką głupotą, został przez Witolda Bańkę zdymisjonowany.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Ten człowiek moim zdaniem ma rację,państwo Izrael pomimo faktu,że Polska była jedynym krajem,gdzie za pomoc Żydom groziła śmierć,i gdzie najwięcej ludzi zginęło za pomoc Żydom właśnie,nie wspiera Polski wręcz przeciwnie organizacje żydowskie za ten nasz heroizm odwdzięczają się nam wielosetmiliardowymi roszczeniami,nie mówiąc już o tym że po wojnie nkawudziści narodowości żydowskiej dokonywali na polskiej społeczności zbrodni,najbardziej zaskakujący jest fakt że Żydzi nad czym ubolewam działają ramię w ramię z Niemcami i Francją oczerniając nasz kraj nazywając obozy gdzie kiedyś Niemcy mordowali ludność Europy wschodniej w tym Żydów polskimi obozami,większej niewdzięczności i większej zdrady niewyobrażam sobie,państwo Izrael jest potężnym państwem,które rządzi nawet Stanami Zjednoczonymi,gdyby wspierało Polskę wszyscy przywódcy europejscy razem wzięci nie mieli by śmiałości nawet krzywo spojrzeć na Polaków i polski rząd,jednak my jako naród możemy być dumni,dzisiaj pewnie Polacy w takiej sytuacji jak w czasach wojny ratowaliby tak samo Żydów ale także Rumunów,Ukraińców,Rosjan,Węgrów,Czechów i Słowaków,Cyganów a nawet anty nazistowskich Niemców,Francuzów,Hiszpanów i wszystkich,którym groziłaby śmierć,jesteśmy szlachetni w przeciwieństwie do tych co nas oczerniają.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Skandaliczne zachowanie policji podczas manifestacji pod Sejmem. Nie dopuszczono dziennikarzy do pikiety pro-life

O 19 pod Sejmem odbyły się dwie manifestacje: Ogólnopolskiego Strajku Kobiet oraz kontra p…