Konferencja Beaty Szydło i Zbigniewa Ziobro

Uroczysta wspólna konferencja premier Szydło i ministra Ziobro podsumowała wejście dzisiaj w życie nowej ustawy o prokuraturze.

Konferencja Beaty Szydło i Zbigniewa Ziobro
fot. konferencja-premier-beaty-szydlo-i-ministra-sprawiedliwosci.html

Wyraźnie triumfujący minister sprawiedliwości opowiadał dziennikarzom, że rozdzielenie stanowisk prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości nie służyło prokuraturze. Użył nawet sformułowania, że tej instytucji wybito zęby. Rozumieć należy, że zmiany, przeprowadzone nową ustawą, będą czymś w rodzaju protetyka, który wstawi nowe uzębienie. Ziobro twierdził, że niezależne badania (których źródła oczywiście nie wskazał) dowodzą, że podczas rządów PiS w latach 2005-2007 nastąpił znaczny spadek przestępczości i znaczny wzrost wykrywalności afer korupcyjnych.

Dzięki nowemu prawu Zbigniew Ziobro będzie miał możliwość ręcznego sterowania prokuraturą w całości i każdym prokuratorem oddzielnie, będzie także mógł głęboko ingerować w proces postępowania prokuratorskiego. W ten sposób niezależność prokuratorska będzie pieśnią przeszłości, a tylko wyjątkowo zdesperowany prokurator będzie potrafił zachować obiektywizm swoich działań, niepodporządkowany poleceniom z góry. Głęboki niepokój budzi też praktyczna bezkarność prokuratorów, którym nowe prawo gwarantuje ochronę, jeżeli działali lub zaniechali działania w „interesie społecznym” – cokolwiek by zrobili. Otwiera to drogę do pobłażliwości wobec ewidentnych naruszeń przepisów lub praw człowieka przez prokuratorów. To otworzyć może drogę do powrotu aresztów wydobywczych, niszczenia zdrowia ludziom w aresztach i zakładach karnych.

Pozytywnymi wydają się jedynie zmiany polegające na wprowadzeniu obowiązku publikowania oświadczeń majątkowych przez prokuratorów oraz jawności postępowań dyscyplinarnych.

Jedno jest pewne – Zbigniew Ziobro dzięki nowemu prawu zgromadził w swych rękach ogromna władzę, która czyni z niego jednego z trzech najpotężniejszych ludzi w rządzie. Ciekawe, jak i przeciw komu to wykorzysta.

[crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
    1. Przestań się pisowski śmieciu podszywać, bo twój Ziobro to zobaczy kraty na długie lata, gdzież jak liczą trasplantolodzy , jego działania doprowadziły do śmierci 100 pacjentów. A teraz znowu zaczną niewinnych prześladować, więc dla każdego Pisielca znajdzie się i pucha i latarnia i skończy się raz na zawsze antypolski skowyt nienawiści.

    2. A kiedy Polacy zrobią powstanie do tego KODu co najechało Polskę? Dajcie mi karabin to wam pokaże, co robi się z KODem w Polsce, jak kończy KOD i do ostatniego KODa. Dlaczego to powyżej napisałem, bo znajdzie się grupa PeOwców, którym puszczą nerwy i za to gestapo zareagują odpowiednio. Sprowadzi nam terroryzm do Polski KOD ze wsi, któremu musicie wy pokazać gdzie jest miejsce buraka, bo nie udało się ucywilizować, a lekarstwo na sraczkę nienawiści buraka, to dobrze chlastający bat i bity ryj. Musicie to zrozumieć a nagle szał nienawiści z buraczkowa, zniknie z przestrzeni, bo oni muszą mieć bata chulającego po pysku i dlatego tak kiedyś było, aby chore buractwo nie zalewało nas przemocą i nienawiścią, patologią. A ten chuj wyzej się podszywa i batem po ryju jak mnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Na stokach Cytadeli uczczono pamięć pomordowanych działaczy

138 lat temu w Warszawie doszło do egzekucji 4 działaczy Socjalnorewolucyjnej Partii Prole…