Share Button

To zaczyna robić się nudne. Prezydent Turcji po raz kolejny naobrażał wiodących europejskich polityków nazywając ich „nazistami”.

Recep Erdoğan coraz częściej zachowuje się jak skrzyżowanie rozwydrzonego dziecka z mafiozo, któremu właśnie zastrzelili najbliższego wspólnika. Ostatnio zebrało mu się na „nazizm” i radośnie sypie oskarżeniami o tenże. Niedawno wywołał awanturę z władzami Królestwa Niderlandów, teraz obraził Angelę Merkel i jej gabinet oskarżając władze w Berlinie o „nazistowskie praktyki”. Takowymi mają być zakazy wydane w RFN dotyczące organizacji wieców etniczno-politycznych, w trakcie których miano zagrzewać do głosowania w nadchodzącym w Turcji referendum przewidującym praktycznie usankcjonowanie tyranii Erdoğana.

Niemiecki minister spraw zagranicznych Sigmar Gabriel stwierdził, że „granica została przekroczona” dziennikarzowi „Passauer Neue Presse”.

– Kiedy nazywa się ich nazistami, robią się nerwowi. Wszyscy oni natychmiast zaczynają się nawzajem bronić. Zwłaszcza Merkel. Ty także postępujesz jak nazistka – powiedział Erdogan, zwracając się w pierwszej osobie do kanclerz Niemiec na wiecu w Stambule. Wypowiedź tę przytoczył dziennik turecki „Hurriyet” w wydaniu internetowym.

Erdoğan oskarżył też władze RFN o „wspieranie terroryzmu” jak przykład podając dopuszczenie do niedawnej manifestacji Kurdów we Frankfurcie nad Menem.

Share Button

Na podobny temat

5 komentarzy

  1. abdul abdulawycz napisał:

    wspieranie współczesnych nazistów-ustaszy, banderowców szaulisów,łotyszy to też nazizm

  2. Nikt napisał:

    A czego oczekiwać można od dzikiego poturczeńca? Co najwyżej, że zrobi kęsim.

  3. janek napisał:

    ERDOGAN MA RACJE PRZECIEŻ NIEMCY TO NADAL NAZIŚCI TYLE ŻE TERAZ DZIAŁAJĄ W UKRYCIU

  4. mnicz napisał:

    „Ty także postępujesz jak nazistka – powiedział Erdogan, zwracając się w pierwszej osobie do kanclerz Niemiec na wiecu w Stambule.” Zwrócił się w drugiej osobie. W pierwszej byłoby: „ja także postępuję jak nazista”.

  5. sru napisał:

    niech dalej pompują kase unijną to re cep będzie miał na broń

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*