Wystarczy powołać się na papieża Polaka, by otrzymać z Ministerstwa Kultury dowolną sumę? Najwyraźniej. Dowiodła tego firma Trias AVI Sp. z.o.o.

fot. Wikimedia Commons

Firma ta zgłosiła projekt do dofinansowania w ramach ministerialnego programu Kultura Dostępna. Oficjalnie jego celem jest wspieranie działań sprzyjających szerokiemu dostępowi do kultury, skierowanych do szerokiego grona odbiorców, dostępnych bezpłatnie lub w cenie nieprzekraczającej 20 zł. Nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o tematykę inicjatyw zgłaszanych do dofinansowania. Trias AVI wykazało się jednak dobrym wyczuciem sytuacji, jeśli chodzi o gusta „dobrej zmiany”. Firma, jak wynika z prezentacji na stronie internetowej – stworzyła dotąd m.in. interaktywną salę wystawową w archikatedrze rzymskokatolickiej w Łodzi czy gigantyczne multimedialne fasady, służące głównie prezentacji reklam, na budynku hali widowisko-sportowej w Toruniu. Teraz dostanie największe ze wszystkich beneficjentów aktualnej edycji konkursu dofinansowanie. 120 tys. złotych na wystawę o istocie ojcostwa. Nie byle jaką, bo mobilną i z elementami holograficznymi. A przede wszystkim „opartą na przykładzie doświadczeń Jana Pawła II”.

Przypomnijmy, że niedawno minister Piotr Gliński zapowiadał, że odbierze zaplanowane już dofinansowanie poznańskiemu Malta Festival, bo jednym z jego kuratorów ma być Oliver Frljić, znienawidzony reżyser „Klątwy”. Najwyraźniej Jan Paweł II w tytule ucieszył jego i jego ekspertów tak bardzo, że postanowili wydać pieniądze na wydarzenie, którego tytuł sugeruje, iż „święty papież” miał dzieci.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. osobiście wolę by kasa szła na podobne cele niż dla psychopaty maciulewicza, autor pisze o sugestiach że Papież miał dzieci więc albo napisze o faktach albo jest bucem

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Nowa Zelandia zmieni nazwę, a Barbados wypowie posłuszeństwo królowej brytyjskiej? „Czas pogrzebać kolonialną przeszłość”

W ostatnich dniach na dwóch przeciwległych krańcach kuli ziemskiej miały miejsce dwa wydar…