Raport Human Right Watch potępia pracę dzieci w kopalniach złota na Filipinach. Według organizacji młodzi pracownicy są zmuszani do harówki w przerażających warunkach.

https://en.wikipedia.org/
https://en.wikipedia.org/

Dzieci pracują po kilkanaście godzin dziennie przy ciężkich robotach. Jeżeli kopane przez nich doły są głębokie, powietrze dostarczane jest rurkami.

Według filipińskiego prawa wykonywanie niebezpiecznej pracy, w tym pracy w górnictwie jest zabronione poniżej 18 roku życia. Ale najnowszy raport Human Rights Watch ujawnia ogromne zaniechania w tym zakresie. Dzieci, zmuszone przez głód i ubóstwo, masowo podejmują niebezpieczną pracę.

Filipiny to 20 największy producent złota na świecie. Szacuje się, że branża daje od 200 do 300 tysięcy miejsc pracy w małych kopalniach. Według danych Międzynarodowej Organizacji Pracy 18 tysięcy pracowników to dzieci.

W najnowszym raporcie opublikowanym na miesiąc przed filipińskim Narodowym Miesiącem Dzieci, Human Rights Watch przeprowadziła dziesiątki wywiadów z nieletnimi „pracownikami” kopalń.

Dzieci pracujące przy wydobyciu złota zagrożone są między innymi utonięciem. Wszystko przez sposób, w który poszukają cennego kruszcu. Powszechną praktyką jest nurkowanie głębinowe bez odpowiedniego sprzętu. Nieletni pod wodą spędzają tak długie godziny. HRW zaapelowało o podjęcie natychmiastowych działań, w tym o przygotowanie planu wyciągnięcia dzieci z ubóstwa, które pcha je do tak niebezpiecznej pracy.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Chiny ostrzegają przed upadkiem zachodnich giełd. Nadchodzi załamanie gospodarek?

Chiński gigant dołączył do tych zachodnich ekonomistów, którzy ostrzegają przed wielkim kr…