Jarosław Gowin poinformował czym będzie zajmował się w ministerstwie nauki i szkolnictwa wyższego. Chce odbiurokratyzowania szkolnictwa wyższego, powiązania uczelni z biznesem, ograniczenia liczby humanistów i likwidacji „studiów gejowskich lub lesbijskich”.

facebook.com/GowinJaroslaw
facebook.com/GowinJaroslaw

Nowy minister nauki poinformował, że będzie forsował projekt „flagowych uczelni”. To oznaczałoby kontynuację polityki Platformy Obywatelskiej. Flagowe uczelnie wprowadzała w 2012 roku minister Barbara Kudrycka.

– Tak zwana Polska powiatowa zostaje po prostu degradowana i zwijana. Likwidowane są kolejne instytucje, takie jak dworce czy szkoły, a mieszkańcy wyjeżdżają do dużych miast lub za granicę, bo nie mają perspektyw – mówiła w trakcie kampanii wyborczej Beata Szydło obiecując koniec podziału na Polskę A i B. Sęk w tym, że wzmacnianie silniejszych ośrodków na pewno takiego podziału nie rozmyje. Szydło tekst o zwijaniu powtórzyła również w środowym expose.

Dużo więcej kontrowersji budzi jednak propozycja zmiany systemu bolońskiego w Polsce. System boloński wprowadził podział 3+2 na uczelniach – 3-letnie studia licencjackie i 2-letnie studia magisterskie. Poseł Prawa i Sprawiedliwości, wykładowca uniwersytecki Włodzimierz Bernacki jeszcze przed wyborami tłumaczył, że o wiele korzystniejsza jest propozycja 5-2. Co miałaby oznaczać ta zmiana? Wprowadzenie pięcioletnich jednolitych studiów z których można zrezygnować po trzech latach.

Szydło w expose poinformowała, że chce odbiurokratyzować uczelnie. Co zabawne, premier zapowiedziała, że zrobi wszystko, żeby na uczelnię wróciła wolność wypowiedzi. – Uczelnie wyższe powinny być miejscem wolnej, nieskrępowanej dyskusji – tłumaczyła z mównicy sejmowej.  Inne są zamiary Jarosława Gowina. Minister planuje likwidację gender studies, chociaż nawet nie wie jak studia te się nazywają. Podczas jednego z wystąpień nazwał je „studiami gejowskimi lub lesbijskimi”. – Sprawy związane z ideologią gender interesują tylko wąską grupę opiniotwórczą, głównie w Warszawie – tłumaczył w styczniu 2014 roku Gowin.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. no to pech bo studenci – MĘŻCZYŹNI – z angielskiego uniwersytety Warwick podnieśli rebelię i MAJĄ DOSYĆ „dokształtów” w zakresie „gender”: A New Sexual Revolt Is Underway at British Universities(!!!)
    https://reason.com/archives/2015/11/02/a-new-sexual-revolt-is-underway-at-briti
    a sugerowałbym nie lekceważyć źródła czyli reason.com.
    A biorąc pod uwagę, że coraz większa ilość „personelu nauki” (ale na zachód od Odry/Nysy) mówi, żeby dzieciaki wygonić od kompów/tabletów/smartfonów (http://www.yesmagazine.org/issues/make-it-right/swapping-screen-time-for-getting-dirty-why-kids-need-to-spend-more-time-outside ) czy (http://www.theguardian.com/science/2015/oct/18/sherry-turkle-not-anti-technology-pro-conversation ) a i sam strajk.eu (ale jeszcze pod kierownictwem PANI AGNIESZKI WOŁK-ŁANIEWSKIEJ) puściło informację OECD też w tej sprawie pt. Dzieci od komputerów GŁUPIEJĄ (http://strajk.eu/raport-oecd-od-komputerow-dzieci-glupieja/) kiedy dziennikarka – była bo zwolniona za kretyński wpis na fejsbuku – radia PUBLICZNEGO!!! RDC mówi w wywiadzie do NIE, że „mamy coraz głupszy naród” a pańcia nieudana kandydatka na posła z ramienie razem.pl na strajk.eu mówi – oczywiście o innych, nie o sobie – że „ludzie są zdemoralizowani” to chyba trzeba będzie coś z tym fantem zrobić!!!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Indyjscy pracownicy portowi odmówili przeładunku izraelskiej broni

Indyjski związek zawodowy robotników portowych, Water Transport Workers Federation of Indi…