W Komentarzu Portalu Strajk dwa tematy budzące spore emocje społeczne. O kryzys brexitowy w Wielkiej Brytanii Piotr Nowak pytał  dra hab. Gavina Rae, członka brytyjskiej Labour Party. O tym, dlaczego coraz mniej ludzi chce pracować w sądach i przyczynach protestów pracowników wymiaru sprawiedliwości mówiła natomiast Urszula Łobodzińska, asystentka sędziego i członkini związku zawodowego KNSZZ „Ad Rem”

Gavin Rae akcentował, że ogromny, 20-procentowy spadek poparcia dla Partii Konserwatywnej od ostatnich wyborów to przede wszystkim efekt gniewu społecznego związanego z antyspołeczną polityką i redukcją zabezpieczeń socjalnych. – Nie chodzi tylko o Brexit i Partia Pracy o tym teraz mówi, obecnie mija 10 lat od kryzysu gospodarczego i polityki austerity. Potrzebujemy powrotu lewicy i większych inwestycji w gospodarkę i na cele publiczne – mówił Rae.

Dlaczego Partia Pracy nie poparła wynegocjowanego przez rząd Theresy May porozumienia w sprawie Brexitu i jaki jest najbardziej prawdopodobny rozwój wypadków? Dowiecie się tego przesłuchując całą audycję.

Czy w sądach pracuje się po godzinach? Ile zarabiają pracownicy? W drugiej części programu Piotr Nowak rozmawiał z Urszulą Łobodzińską, która tłumaczyła, dlaczego ofertami pracy w sądach nie interesuje się już prawie nikt.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Pawłowska jako przestroga – czy Lewica ma problem z kadrami? [wideo]

Moniki Pawłowskiej nie ma już w klubie parlamentarnym Lewicy. Jak to się stało, że osoba j…