Niespełnione obietnice, rozczarowanie sposobem pracy to najczęstsze zarzuty wobec ustępującego prezydenta.

51 proc ankietowanych przez TNS Polska odpowiedziało, że są niezadowoleni z mijającej kadencji prezydenta Bronisława Komorowskiego. 15 proc. jest „bardzo niezadowolonych” a 37 proc. „raczej niezadowolonych”. Połowa ankietowanych rozczarowała się Bronisławem Komorowskim, oczekując, że będzie lepszym prezydentem, niż był w istocie. Co piąty Polak uważa, że był „zdecydowanie gorszym” prezydentem, a co trzeci Polak, że „nieco gorszym”. Tylko 13 proc. uważa, że Komorowski był lepszy, niż się po nim spodziewali.

83 proc. jest zdania, że nie najlepiej było z wywiązywaniem się przez ustępującego prezydenta ze składanych przez niego w kampanii wyborczej obietnic: 47 proc. jest zdania, że wypełnił tylko niektóre obietnice, a 36 proc. – że żadnych. Jedynie 4 proc. ankietowanych odpowiedziało, że wywiązał się ze wszystkich albo prawie wszystkich obietnic.

To zdumiewający spadek pozytywnych ocen. Jeszcze w listopadzie 2014 r. prezydent Komorowski mógł kąpać się w uznaniu aż 76 proc. Polaków, którzy dobrze oceniali prezydenta.

30 proc. ankietowanych uważa, że najlepszym prezydentem Polski po 1989 r. był Aleksander Kwaśniewski. Lech Kaczyński dostał tylko 15 proc, a Lech Wałęsa – 11 proc. W tym rankingu Bronisław Komorowski plasuje się na przedostatnim miejscu z 9 proc. pozytywnych odpowiedzi. Wojciech Jaruzelski zebrał 2 proc. głosów. Jednak co piąty ankietowany jest zdania, że żaden z prezydentów Polski nie wyróżnił się niczym szczególnym.

Zaprzysiężenie nowego prezydenta, Andrzeja Dudy, odbędzie się 6 sierpnia w Warszawie.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. SLABO OCENIANY?
    Jemu się należy czapa za zdrade stanu, WSI, fundacje ProCIvili i wspolprace z rosyjskim wywiadem! Belkoczacy, niekompetentny prostak z dubeltowka…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Portal Strajk rozpoczął współpracę z portalem „Fakty i Analizy”

Miło nam poinformować, że Portal Strajk z początkiem grudnia rozpoczął stałą współpracę z …