Lubelskie Razem i stowarzyszenie Homo Faber wystąpiły z inicjatywą przeprowadzenia w lubelskich szkołach warsztatów promujących tolerancję i wielokulturowość. Młodzi prawicowcy oczywiście są przeciwni.

www.flickr.com/photos/trevorbutcher

Lublin jest dobrze wybranym miejscem dla nauki tolerancji. W tym mieście w ostatnim czasie gęsto od incydentów rasistowskich i ksenofobicznych. Oplucie muzułmanki, pobicie Ukraińców, pobicie kobiety, bo napastnik myślał, że to Ukrainka, obrażanie uczniów z Niemiec, próba pobicia Nigeryjczyka to tylko te nagłośnione fakty.

Stowarzyszenie Homo Faber od 2004 roku promuje Lublin jako miasto „w którym każdy człowiek czuje się wolny i bezpieczny, w pełni korzysta ze swoich praw bez względu na płeć, stopień sprawności, pochodzenie narodowe i etniczne, „rasę”, kolor skóry, orientację psychoseksualną, przekonania religijne, światopogląd, opinie polityczne, majątek, wiek lub jakąkolwiek inną cechę”, czytamy na stronie Stowarzyszenia.

Zaproponowano warsztaty w 270 lubelskich szkołach. Polegać będą na tym, że prowadzący zapytają uczniów, czy byli kiedyś za granicą, czy czuli się i byli traktowani jak obcy, przypomną odczucia, jakie im wtedy towarzyszyły. Chcą przekonywać, że zagraniczni studenci, (a takich na lubelskich uczelniach jest stosunkowo dużo) nie są żadnym zagrożeniem. Partia Razem nie będzie uczestniczyć w zajęciach jako organizacja. Zajęcia będą apolityczne i dotyczyć tylko kształtowania tolerancji dla cudzoziemców.

Prawackie organizacje młodzieżowe zareagowały we właściwy im sposób – agresywnym lękiem przed jakoby zagrażającą uczniom „lewicową ideologią”. Stowarzyszenie Młodej Prawicy i Stowarzyszenia Koliber planują rozesłanie do dyrektorów szkół listów z ostrzeżeniem przed wspomnianymi warsztatami.

– Lekcje te będą prowadzone pod patronatem partii Razem przez Stowarzyszenie Homo Faber cechujące się retoryką narzucającą skrajny światopogląd, który dyskryminuje fundamenty cywilizacji łacińskiej i niesie za sobą mowę nienawiści – cytuje „Dziennik Wschodni” list prawicowych miłośników nietolerancji.

Portal strajk.eu będzie przyglądał się rozwojowi wydarzeń.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. te”warsztaty” szanowni towarzysze finansowani przez bnd i liberastów przeprowadźcie w strefach no-go zamieszkiwanych przez tak uwielbianych przez was cudzoziemców na własnej skórze doznacie tolerancję i wielokulturowość

  2. jak można przekonać chorego psychicznie morderce by nie zabijał ? odp. nie można, dlatego są domy z drzwiami bez klamek

  3. Młodzi prawicowcy oczywiście są przeciwni. a Starzy Lewicowcy za. problem tylko w tym ze tych drugich niedługo zabraknie i co wtedy? młodzi powinni być nadzieja na zmiany w Polsce! Lewico gdzie jesteś??

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Globalne ocieplenie: śmierć klimatu arktycznego. Naukowcy podali nowe określenie

Globalny wzrost temperatury generuje coraz poważniejsze konsekwencje. Świat jaki znaliśmy,…