Według doniesień opozycyjnej rosyjskiej gazety, w Czeczenii trwają prześladowania mniejszości seksualnych. Ludzie są aresztowani, poddawani torturom i więzieni bez przedstawienia zarzutów.

www.flickr.com/photos/v1ctor/

„Novaya Gazieta” opublikowała artykuł „Zabójstwo honorowe”, w którym informuje, że w Czeczenii trwa nagonka na przedstawicieli środowisk LGBT. Gazeta donosi o ponad 100 mężczyznach, zatrzymanych i osadzonych w miejscach odosobnienia. Swoje informacje, jak twierdzi „NG”, potwierdziła swoich źródłach w organach ścigania Czeczenii, MSZ Rosji, prokuraturze Czeczenii i wśród samych aktywistów LGBT.

Zaczęło się od zatrzymania homoseksualnego mężczyzny, będącego pod wpływem narkotyków, w którego telefonie znajdowały się pornograficzne filmy i zdjęcia o homoseksualnym charakterze. Służby czeczeńskie rozpoczęły zatrzymania na podstawie kontaktów znalezionych w telefonie mężczyzny. Zatrzymani byli bici i torturowani. Wśród zatrzymanych, jak podaje „NG” są przedstawiciele duchowieństwa, znani dziennikarze telewizyjni.

W tradycyjnie muzułmańskim społeczeństwie Czeczenii oskarżenie o homoseksualizm jest równoznaczne z ostracyzmem i często śmiercią. Zatrzymani są przetrzymywani w nierejestrowanych aresztach na terenie republiki czeczeńskiej. Niektórzy są wypuszczani „z powodu braku dowodów”, ale, jak wspomnieliśmy, życie w tradycyjnym muzułmańskim społeczeństwie z choćby podejrzeniem o homoseksualizm jest niemożliwe.

Oficjalni przedstawiciele czeczeńskiej władzy odrzucili oskarżenia NG, nazywając je zniesławieniem i kłamstwem, a także „nieudanym żartem primaaprilisowym.”

Rosyjska gazeta zwróciła się do Generalnego Prokuratora Rosji, Aleksandra Bastrykina o urzędowe sprawdzenie faktów, przedstawionych w reportażu. Reakcja na powyższe doniesienia będzie ważnym sprawdzianem dla rosyjskiej władzy.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. @lubat

    Islam nie ma nic do rzeczy, w Libanie homoseksualiści mają lepsze życie niż w Polsce. To ma związek z propagandą, tą samą którą w Polsce szerzy kler, że LGBT przynoszą ideologię gender.

    Dokładnie to samo usłyszysz w Czeczenii od muzułmanów. To samo pierdolenie.

  2. Gdyby ktoś nie wiedział lub zapomniał, to przypominam, że społeczeństwo Czeczenii wyznaje islam i to z zapałem nuworysza, któremu przez ponad 70 lat komunizmu radzieckiego zabraniano praktyk religijnych. Mimo tego zapału w Czeczenii dalej jest dużo większa swoboda obyczajowa w szerokim rozumieniu, niż w zaprzyjaźnionych z naszym Wielkim Bratem, a więc i z nami, państwach Zatoki Perskiej. A nie słyszałem głosów oburzenia, że np. w Arabii Saudyjskiej za homoseksualizm wsadza się za kraty, za lesbijstwo kamienuje, a za drinka kilkaset batów.

    „… życie w tradycyjnym muzułmańskim społeczeństwie z choćby podejrzeniem o homoseksualizm jest niemożliwe.”
    I ten cytat wyjaśnia sprawę. Jeśli komuś nie odpowiada społeczeństwo, powinien je zmienić. (To nie ja, to Brecht)

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Kilkuset górników protestuje pod ziemią. Chcą sprawiedliwej transformacji dla Śląska i Zagłębia

Już 400 górników bierze udział w podziemnym proteście przeciwko zamykaniu kopalń. Górnicy …