„Łamanie praw człowieka nigdy nie było naszą intencją” – oświadczyła firma Four Winds K-9, odpowiedzialna za zaopatrywanie armii izraelskiej w wyszkolone psy.

Jak pisaliśmy już wcześniej, wysyłanie psów by „pracowały” w izraelskiej armii jest formą wsparcia wielu nadużyć, zarówno wobec ludzi jak i zwierząt narażanych na niebezpieczeństwo. Psy często były używane do szczucia Palestyńczyków, nawet podczas pokojowych demonstracji. Udokumentowano także straszenie nimi dzieci. Przerażający przykład takiej praktyki przedstawia zamieszczony poniżej film. Oprócz jednorazowego zastraszenia czy pogryzienia miało to także daleko idące skutki – ludzie nie czuli się bezpieczni, uprzedzali się do psów jako gatunku, co z kolei negatywnie odbijało się na traktowaniu czworonogów. Kampania prowadzona przez organizacje praw człowieka Al Hak oraz Palestinian Animal League nagłośniła problem. Aktywiści zebrali 2,5 tys.  podpisów wzywających firmę Four Winds K-9, głównego dostawcę psów dla armii izraelskiej, by zaprzestała tej niechlubnej współpracy.

Twórcy kampanii cieszą się, że firma nie tylko zapowiedziała wstrzymanie wysyłania psów do Izraela, ale także wyraziła zaniepokojenie kwestią łamania praw człowieka, do jakiego się przyczyniła. Firma nie jest jedynym eksporterem przeszkolonych psów, ale odpowiadała za zdecydowaną większość zwierząt wysyłanych dla izraelskiej armii.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Mordowanie Izraelczyków za to godne pochwały. Ten konflikt nie jest czarno-biały, redakcja mogłaby zachować nieco dystansu.

    1. Nie widzę aby artykuł propagował „mordowanie Izraelczyków”, co więc to ma do rzeczy? Może i w pewnym (ale tylko w pewnym) stopniu konflikt arabsko-żydowski w Izraelu „nie jest czarno-biały”, ale systematyczne ignorowanie łamania praw człowieka prowadzi tylko do pogorszenia sytuacji. Od 1948 Europejczycy i Amerykanie tolerują wyzysk i poniżanie Arabów na terenach Izraela (i później na Terenach Okupowanych), w samym 1948 pozwolono na akcje wojska które były de facto masowym wyrzucaniem Arabów z ich domów (stąd tylu uchodźców). Przez ponad 60 lat stale „złe słowo” wypowiedziane w stosunku do Izraela cze jego aparatu przemocy wywołuje oskarżenia o antysemityzm. Czas najwyższy skończyć z dwulicowością i przestać popierać rządy rasistowskie. Można zacząć od niedostarczania im psów tresowanych „na ludzi”.

    2. „Mordowanie Izraelczyków”?! nie odwracaj psa;) ogonem – to izraelczycy sa w tym konflikcie mordercami!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Lokatorzy: spadkobiercy chcą dostać przedwojenne kamienice? Niech najpierw spłacą hipoteki

Czy tzw. prawowici właściciele powinni dostawać całą kwotę wartości nieruchomości w ramach…