Kolejny krewny ministra Szyszki dostał dobrze płatną fuchę. Z pewnością to przypadek. Już drugi w tej rodzinie.

www.flickr.com/photos/mediawnet/

Stanowisko szefa stołecznej komisji ochrony środowiska objął właśnie Piotr Szyszko, bratanek ministra. Stało się tak z powodów, wydawałoby się, formalnych. Dotychczasowy szef komisji, Dariusz Figura, został wybrany na stanowisko wiceprzewodniczącego Rady Warszawy, zwalniając tym samym stanowisko przewodniczącego komisji ochrony środowiska. A w związku z tym, że ustalenia miedzy klubami rządzącymi stolicą są takie, że na czele tej komisji  ma stać radny z PiS, to kandydatura Szyszki – bratanka była jedyną możliwą. Piotr Szyszko jest kierownikiem Zespołu Edukacji Leśnej i Turystyki w Nadleśnictwie Jabłonna. Zarządza kolektywem, który liczy… jedną osobę. Stanowisko to objął, jak pisze portal wp.pl, zaraz po tym, gdy nadleśniczym w Jabłonnie został człowiek PiS.

Na podstawie tak bogatych doświadczeń mógł objąć stanowisko szefa komisji ochrony środowiska w Warszawie. Bratanek Szyszki odrzuca wszelkie podejrzenia, że rodzinne koligacje legły u podstaw jego awansu.

To nie pierwszy szczęśliwy przypadek w rodzinie Szyszków. W marcu tego roku media informowały, że Instytut Ochrony Środowiska, w którym córka Jana Szyszki jest adiunktem, otrzymał zamówienie na raport o strategiach ekologicznych w Polsce. Otrzymał za to sowite wynagrodzenie – 1,6 mln złotych.

Trzeba przyznać, że rodzina Szyszków ma wiele szczęścia przy obecnej władzy.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Oj tam, wielkie mi tam mecyje…to chyba na waciki te półtora bańki…czy na podpaski..bo nie kumam. A kiedy szyszki spadną…zakopiemy razem z piórami po kaczkach, broszkach, a jaki…

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Ukraina: oligarchowie zdecydowani zdusić strajk w kopalniach żelaza

Podziemny strajk górników kopalń żelaza w Krzywym Rogu trwa nieprzerwanie od 23 dni. Zarzą…