Z okazji zbliżającego się święta niepodległości 11 listopada wrocławscy nacjonaliści przygotowali plakat zapraszający na „Marsz Patriotów 2015”, będący kopią nazistowskiej grafiki. Motyw był już wcześniej wykorzystywany przez nawiązujący do Adolfa Hitlera zespół Konkwista 88.

facebook.com
facebook.com

Organizatorzy zapowiadają, że będzie to największy marsz nacjonalistów w historii Wrocławia. Spodziewają się, że do stolicy Dolnego Śląska zjedzie aż 10 tysięcy skrajnych prawicowców. Chcą protestować przeciwko „brukselskiej okupacji”. Co roku na Marszu pojawiają się ekstremiści z całego świata – byli między innymi przedstawiciele włoskiej partii Forza Nuova kierowanej przez oskarżanego o terroryzm Roberto Fiore, były szef Ku-Klux-Klanu David Duke, działacze flamandzkiej N-SA, propagującej antysemityzm i separatyzm rasowy. Organizatorzy wrocławskiej imprezy nie próbują nawet ukrywać swoich poglądów.

Marsz Patriotów, podobnie jak warszawski Marsz Niepodległości kończy się zamieszkami i pobiciami. W 2012 roku doszło do ataku kilkudziesięciu nacjonalistycznych bojówkarzy na siedzibę stowarzyszenia Centrum Zielonych Technologii Alterna Vita znanej jako

facebook.com
facebook.com

„Wagenburg”. Doszło do starcia. Jedna osoba w stanie ciężkim trafiła do szpitala.

Z powodu marszu wrocławskie IBM ostrzegło zatrudnionych we wrocławskiej firmie obcokrajowców, aby dla bezpieczeństwa 11 listopada unikali okolic centrum Wrocławia.

Nie było wobec tego dużego zaskoczenia, kiedy na mieście zaczęły pojawiać się plakaty będące kopią plakatów z III Rzeszy. To nie pierwszy raz kiedy ta grafika pojawia się na materiałach nacjonalistów. Zespół Konkwista 88 postanowił umieścić ją na okładce swojej płyty. Konkwista 88 (88 w symbolice neonazistowskiej oznacza „Heil Hitler”) słynie z kawałków o rasistowskich i neonazistowskich treściach. „Stanęliśmy w obronie swej rasy / daliśmy serca i krew / tak bardzo wierzymy w swe ideały / kochamy swój aryjski szczep„, „Jak zaraza zbliża się / czarne afrykańskie ścierwo / Wciąż rozrasta się jak chwast / niszczy kraj rozbija jedność„, „Kto nie pójdzie za mną / będzie moim wrogiem / rasowej wojny już czas” czy „Lecz powróci znowu czas chwały i zwycięstwa / w imię walki o nastały byt rasowego braterstwa” – to tylko niektóre fragmenty ich „twórczości”.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Chiny ostrzegają przed upadkiem zachodnich giełd. Nadchodzi załamanie gospodarek?

Chiński gigant dołączył do tych zachodnich ekonomistów, którzy ostrzegają przed wielkim kr…