Aż jedna czwarta osób szukających schronienia w Europie to dzieci. Jak wynika z danych UNICEF, liczba dzieci, które przybywają do Europy uciekając przed przemocą w Syrii, Iraku i Afganistanie, zwiększyła się o 80 proc.

twitter.com
twitter.com

Utworzenie punktów rejestracji – Miejsc Przyjaznych Dzieciom, wsparcie psychologiczne, zapobieganie i reagowanie na przemoc czy ochrona przed handlem ludźmi, wsparcie i ochrona dzieci podróżujących samotnie lub rozdzielonych z rodzinami – to niektóre z działań, które UNICEF chce podjąć w ciągu najbliższych 12 miesięcy na rzecz dzieci uchodźców i migrantów w Europie.

Według ostatnich danych Eurostat, od stycznia do lipca 2015 r., 133 tysiące dzieci ubiegało się o azyl w Unii Europejskiej – średnio 19 tysięcy miesięcznie.

Od czasu publikacji zdjęcia martwego syryjskiego dziecka na plaży w Turcji, coraz więcej uwagi poświęca się sytuacji nieletnich w kryzysie uchodźczym. UNICEF przypomina, że w Syrii i państwach ościennych około 7,6 mln dzieci wymaga natychmiastowej pomocy.

Sytuacja będzie się pogarszać. Codziennie kilka tysięcy osób przekracza granice Unii Europejskiej. Uciekają przed wojną i głodem. Państwa Unii podjęły decyzję o rozlokowaniu 120 tysięcy uchodźców w granicach wspólnoty.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Kur&^% Ludzie wam to rozum i resztki humanitaryzmu na maska juz odebralo? Portal czerpie wiedze UNICEF i pewnie amnesty international. Wszystkie instytucje i wszyscy ludzie procz debilnej prawicy w polsce klamia ? To wy jestescie jacys popierd*&^…

  1. Za to tobie wyprano mózg do czysta. Typowy produkt propagandy . Nawet nie podejmujesz wysiłku żeby cokolwiek przemyśleć samodzielnie. Dane są być może prawdziwe ale co z tego wynika ? Przeczytaj i przemyśl ile młodych byczków przypada na jedną rodzinę uchodźców . Uchodźcy z rodzinami siedzą głównie w obozach dla uchodźców blisko ich ojczystego kraju (bo nie stać ich na kosztowną podróż wgłąb Europy) a młodzi i bogaci „uciekają” do bogatej Europy.

  2. Skoro o rozumie mowa…

   Niemcy. Dwie osoby dorosłe z tego jedna ma pracę i zarabia ok 1300 EUR netto. Mieszkanie i komunikacja to ok 850 EUR na życie obojgu zostaje 450 EUR. Podatek dochodowy i ubezpieczenia zapłacone.

   Niemcy. Dwie osoby dorosłe: „uchodźcy”. zakwaterowanie zorganizowane przez gminę,( w pierwszym okresie zbiorowe potem mają otrzymać mieszkanie socjalne wraz z mediami opłacane przez państwo), każda z nich otrzymuje 216 EUR na wyżywienie, ubranie i środki higieny do tego kieszonkowe w wysokości 143 EUR. Razem 359EUR x 2= 718 EUR. Pracować nie muszą. Podatku od dochodu nie płacą, ubezpieczenia pokrywa państwo.

   Teraz proszę użyj rozumu.

 2. Nie „aż 1/4 to dzieci” lecz „tylko 1/4 to dzieci”. W krajach Bliskiego Wschodu i Afryki rodziny są WIELODZIETNE. Np. jest 2 dorosłych i 10 dzieci.

  Inna sprawa, dlaczego nikt na Strajk.eu nie pisze, że islamiści z ISIL grozili Europie zalewem 500 000 imigrantów wśród których ukryją swoich bojowników-terrorystów? Groźbę właśnie realizują, a Wy wciąż uprawiacie propagandę „aż 1/4 to dzieci” by wywołać wzruszenie, a ukrywacie informacje, że 2% uchodźców to islamiści gotowi na rozkaz do aktów terroru, a co najmniej 63% to mężczyźni, którzy nie są uchodźcami lecz imigrantami (13% dzieci, 12% kobiety, 75% mężczyźni, w tym 12% mężowie tych kobiet i 63% imigrantów udających Syryjczyków).

  1. Droga Weroniko,

   Portal czerpie ze starych choć skompromitowanych wzorców. Oni „uświadamiają”. Nie spodziewaj się zatem jakichś głębszych przemyśleń.

   Aby jednak Cię uspokoić, zwrócę uwagę że chociaż mogą sobie publikować co im się podoba, to jednak nie jest to całkiem bezkarne.

   Istnieje coś takiego jak wiarygodność. I tę wiarygodność poświęcają dla propagandy. Ich wybór.

   Ja jestem socjalistą, człowiekiem lewicy w starym rozumieniu i przestaję traktować ich poważnie. Coraz częściej wzruszam ramionami.

   Niech się bawią, to ich piaskownica.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Sensacja wyborcza w Peru. Wiejski nauczyciel i związkowiec wygrywa z dużą przewagą I turę

Sytuacja przed wyborami w Peru powszechnie uchodziła za nieprzewidywalną, jednak w taki ob…