Tym razem na wniosek Rady Europy miałaby się zająć zbadaniem nowych przepisów o inwigilacji, które prezydent Duda niedawno pospiesznie podpisał.

Przypomnimy, że nowelizację ustawy o policji przyjął w Sejmie tylko PiS. Cała opozycja była przeciw. Chodziło m.in. o praktycznie bezkarne inwigilowanie aktywności obywateli w sieci, śledzenie maili oraz o tzw. kontrolę operacyjną, która na przykład niszczy tajemnicę adwokacką i dziennikarską.

Prezydent Duda, po protestach przeciwników nowelizacji ustawy, spotkał się z delegacją demonstrujących przed Pałacem Prezydenckim i potwierdził, że ustawa „nie jest doskonała”, ale musi ja podpisać ze względu na terminy i bezpieczeństwo państwa. Obiecał wniesienie poprawek, ale jak na razie nic o tym nie wiadomo.

Komisja Wenecka do tej pory gościła w Polsce, by zbadać sytuację wokół Trybunału Konstytucyjnego, ale obecnie, po wniosku z Rady Europy, wszystko wskazuje na to, że będzie musiał do naszego kraju powrócić, by przyjrzeć się nadmiernym uprawnieniom, jakie służby dostały w celu inwigilacji Polaków. Wizyta w tej sprawie przewidywana jest na czerwiec.

[crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Od tego oni są, od tego są oni! Bez przesadyzmu, UNJI nie podoba się prawicująca Polska z wielu aspektów, a to tylko kolejna okazja do zbicia naszej pozycji negocjacyjnej z tym tworem. Jakoś nikogo nie interesuje, że zasiadają tam politycy tzw. drugiego garniaka, którzy w krajach pochodzenia nie są w stanie przebić się do rządzenia (u nas Korwin) i do tego współpracują z władzami tej instytucji absolutnie nie wybieralnymi. Jak do UNJI wstępowaliśmy, cieszyłem się niezmiernie. Dziś jestem zażenowany tym projektem, choć PO-PSL przyczyniło się najbardziej do naszej słabej kondycji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rosyjscy komuniści: fałszowaliście wybory

Komunistyczna Partia Rosyjskiej Federacji jest zdania, że rezultaty ostatnich wyborów parl…