Marek Czunkiewicz po ostrym wywiadzie, którego udzielił minister kultury Rosji Władimir Medinskij Marii Przełomiec, wysłał do niego list z przeprosinami. Nowe władze nie darowały mu tego.

TVPChodzi najprawdopodobniej o to, że podczas ostrego wywiadu dziennikarka powiedziała Medinskiemu, że gen. Czerniachowski (którego pomnik w Pieniężnie niedawno zdemontowano, co wywołało protesty Rosji) zamordował jej dziadka. Naprawdę dziadek red. Przełomiec, Karol Erdman, zginął w komunistycznym więzieniu w Polsce w 1952 roku, jednak dziennikarka upiera się, że jej nieprawdziwe zdanie było uprawnione, a ona tylko użyła skrótu myślowego.

Marek Czunkiewicz wystosował do Ministerstwa Kultury Rosji list, w którym wyraził ubolewanie za „ludzkie słabości”. Jak twierdził w rozmowie z portalerm wpolityce.pl, list miał charakter prywatny.

Od listu natychmiast odcięła się TVP.

– Przytoczona wypowiedź jest prywatną opinią Pana Marka Czunkiewicza, nie zaś oficjalnym stanowiskiem TVP – powiedział dla niezalezna.pl dyrektor TAI, Mariusz Pilis.

Najpierw w TVP poproszono wydawcę o wyjaśnienia, a następnie rozwiązano z nim umowę za porozumieniem stron. Czunkiewicz pracował w telewizji publicznej od 25 lat.

Wiadomość o zwolnieniu z pracy dziennikarza za przeproszenie rosyjskiego ministra nadają na pierwszych stronach wszystkie ważniejsze portale rosyjskie, od rządowych do niezależnych.

[crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. „Skrót myślowy”? Kiedyś to się nazywało pomówieniem. Takie standardy telewizji publicznej.

  2. To są właśnie standardy naszych (za przeproszeniem) publicznych przekaziorów: mitomanka, kłamczucha i chamka pozostanie i będzie „doceniana”, a człowiek, który zachował standard przyzwoitości, stracił robotę.

    1. Niestety, nie jest to jedynie przypadłość mediów publicznych…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Koalicji Lewicy może grozić rozpad. Jest kłótnia o „jedynkę” do PE

W cieniu politycznej burzy, koalicja Lewicy staje w obliczu niepewnej przyszłości. Wzrasta…