„Antysystemowy” kandydat dostanie bardzo duże wsparcie systemu. Kukiza najprawdopodobniej wesprze cały neoliberalny think-tank:  Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Andrzej Sadowski, prezydent Centrum im. Adama Smitha i Robert Gwiazdowski, prezes Warsaw Enterprise Institute.

facebook.com/kukizpawel
facebook.com/kukizpawel

Jak dowiedział się Wprost, w kampanię Pawła Kukiza włączą się środowiska reprezentujące pracodawców oraz skrajnie liberalną gospodarczo doktrynę, takie jak libertariańskie stowarzyszenie KoLiber, w którym karierę zaczynało wielu polityków związanych z Kongresem Nowej Prawicy oraz Platformy Obywatelskiej. Będą wspólnie z nim walczyć o miejsca w Sejmie i Senacie. Paweł Kukiz zasłynął wprowadzeniem do debaty publicznej tematu jednomandatowych okręgów wyborczych. Bronisław Komorowski, aby zagarnąć wyborców Kukiza zarządził referendum w tej spawie.

„Na każdym systemowym portalu frontalny atak na JOW-y i referendum. System drży ze strachu. Wszędzie z grubej rury walą reżimowi „eksperci”, zatroskani o „demokrację” czyli status quo na salonach” – pisał w czwartek na jednym z portali społecznościowych.

Pod koniec maja Centrum Badań Opinii Społecznej ogłosiło, że Paweł Kukiz jest liderem w rankingu zaufania do polityków. Ufało mu aż 58 proc. Polek i Polaków. Zaledwie co ósmy badany deklarował brak zaufania do byłego lidera zespołu „Piersi”.

Według sondażu Kukiz jest trzecią siłą polityczną. Według ostatniego badania opinii publicznej gotowych oddać na niego głos jest 19 proc. badanych.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Już się politykierstwo zaczyna, jakiś związek Przedsiębiorców i Pracodawców, a o ilu jeszcze rzeczach nie wiemy ??

 2. 23 grudnia 1988 r. – reforma Wilczka
  1 stycznia 1990 r. – reforma Balcerowicza
  1999 r. – reformy Buzka
  2015 r. – reformy Kukiza, Gwiazdowskiego i Korwina?

  No chyba, że do władzy dojdzie u nas PIS a w USA Republikanie i będzie wojna jak to wieszczy wajdelota Korwin.

 3. A w mediach się różni tacy zastanawiali czy Kukiz to socjalista ;). A przecież Gwiazdowski na swoim blogu jebie w socjalistów jak w bęben. I ma w tym taki sam talent jak Korwin, który też randkuje z Gwiazdowskim. Korwin też nadal randkuje z Kukizem mimo, że się posprzeczali publicznie, ale pewnie to była tylko sprzeczka strategiczna? Kukiz nawołując lewaków do poparcia własnej kandydatury zauważył, że sojusz z Korwinem może mu trochę urwać głosów lewaków, którzy chcą kopnąć PO, ale jednocześnie niekoniecznie chcą wpaść w objęcia Korwina.

  A co do kokietowania związków, to w tym samym czasie gdy Kukiz kokietował górników to Korwin kokietował rolników. Gdzie teraz w tym wszystkim się odnajdzie OPZZ Rolników i WZZ Sierpień 80? OPZZ Rolników to bardziej związek zawodowy producentów i przedsiębiorców, ale Sierpień 80 chyba z Centrum Adama Smitha nie będzie współdziałał? Jeśli już to Kukizowi ich poparcie potrzebne jest tylko w sprawie JOW.

 4. Gwiazdowski i Sadowski chyba pomagają bogatym Polakom w optymalizacji podatkowej – często powtarzają, że najbogatsi i tak omijają system, pewnie wiedzą to z własnego doświadczenia. Jeśli wejdą do Sejmu i zmienia prawo podatkowe to nie ograniczą w ten sposób swoich dochodów? Chyba, że to wszystko w duchu pro publico bono?

 5. Antysystemowość Kukiza dotyczy głównie podatków (zawsze za wyskokie). A górników i związkowców z JSW to on pewnie wykorzystał tak samo jak KOR i wierchuszka Solidarności robotników w PRL a potem po 89-tym im pieknie podziekowała za odzyskanie wolności.

  1. Jaki system wprowadziliśmy po PRL? Nie było żadnej zmiany? Twoim zdaniem dalej jest socjalizm tak? Balcerowicz to był kto?

 6. „„Antysystemowy” kandydat dostanie bardzo duże wsparcie systemu.” Czyli dostanie wsparcie od systemowych związków zawodowych dotowanych z publicznych pieniędzy i których jedynym celem jest utrzymanie swoich stołków? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 7. Już na samym początku wiadomo było, że Paweł Kukiz jest mocno niekonsekwentny w swoich sojuszach – popierał górników z JSW , a zarazem głosił, że będą mu doradzać ludzie z Centrum Adama Smith’a, którzy wspierali prezesa, który kosztem załogi chciał wprowadzić cięcia, a nie kosztem wypłat swoich i zarządu. Podobnie jak hasło JOW’ów, że w UK jest lepiej bo są tam JOW’y. Nie brał pod uwagę, żadnych podstaw takiej sytuacji w historii wysp.
  Niestety duża część z tych 10% głosujących na niego w wyborach prezydenckich (przy połowie uprawnionych jego 20% to zwykłe 10) niestety to ludzie po nowej maturze, którzy nie tylko mają problem ze zrozumieniem tekstu,ale krytycznym myśleniem wobec powyższego (najlepiej widać po ilościach niezdanych matur i amnezjach).
  Podejrzewam, po rozmowach z jego wyborcami, że duża część z nich czciłaby
  p. Kukiza jak Mao lub Kim Ir Sena spijając jego słowa, zamiast uważnie słuchać i zapytać, skąd na to będą środki i jak tego dokonać w demokratycznym społeczeństwie.
  Dziś na facebooku p. Kukiz umieścił wpis, że cel uświęca środki (taką mam konkluzję), co niestety powoduje mój lęk – polecam przeczytać ku przestrodze o karmieniu króliczka, boję się, że Ci co się z nim nie zgadzają będą karmą dla głodnego króliczka – jakim jest tłum w moim rozumieniu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Na stokach Cytadeli uczczono pamięć pomordowanych działaczy

138 lat temu w Warszawie doszło do egzekucji 4 działaczy Socjalnorewolucyjnej Partii Prole…