Przedstawiciele zarządu LOT wciąż nie potrafią zachowywać się przyzwoicie podczas trwających rozmów. We wtorek wieczorem główny negocjator Bartosz Piechota posłużył się groźbą wobec reprezentującej pracowników profesor prawa Moniki Gładoch. Reakcja? Związki nie będą już z nim rozmawiać.

Co stało się podczas tury negocjacji na temat przywrócenia regulaminu wynagrodzeń?  Rozmowy zostały zerwane przez stronę związkową. Powód? Przelała się czara goryczy. Pierwszym sygnałem świadczącym o tym, że gest dobrej woli ze strony zarządu może być jedynie zasłoną dymną, pracownicy dostali w poniedziałek, kiedy podczas trwających obrad, dział HR wzywał na rejestrowane przesłuchania uczestników strajku. Dziś nastąpił kolejny żenujący akt. Tym razem w rolę czarnego bohatera wcielił się negocjator firmy Bartosz Piechota, który zagroził przedstawicielce pracowników, że albo podpiszę porozumienie, albo poniesie odpowiednie konsekwencje finansowe.

patronite

„W trakcie trwających rozmów z zarządem, w momencie, w którym okazało się, że na ten moment komitet strajkowy nie podpisze porozumienia, jakiego oczekuje strona zarządu. Dowiedziałam się, że reprezentując strajkujących namawiam ich do akcji strajkowej i będą ponosić odpowiedzialność materialną za straty związane ze strajkiem. Traktuję to jako groźbę bezprawną i tym samym nie mogę dalej prowadzić rozmów z osobą, od której doznałem szykanów, dlatego, że muszę być w pełni bezstronna i przygotowana do możliwości negocjacyjnej, a tą możliwość mi odebrano” – oświadczyła Monika Gładoch.

Co w związku z tym? Międzyzwiązkowy Komitet Strajkowy zrzeszający Związek Zakładowy Personelu Pokładowego i Lotniczego oraz Związek Zawodowy Pilotów Komunikacyjnych PLL LOT przerwał negocjacje z zarządem LOT
Związkowcy domagają się niezwłocznej zmiany negocjatora. Jeśli się to nie stanie, wówczas wrócą do strajku. Na razie dali zarządowi czas. Zawieszenie strajku zostało przedłużone do 22:30 w środę 31 października.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Niech strajkują… Niedługo LOT przejmie Ryanair – i wywali w ramach ,,restrukturyzacji” na zbitą mordeczkę awanturników… Bo to nie wiem czy wiecie, ale w kapitalizmie firma ma zyski przynosić…
    Piotruś-Pan paniał?
    Ten spec od upadłości – mógł wiedzieć co mówi, a że słownictwo pozostawiało coś do życzenia – trudno, takie czasy…

  2. https://kghm.com/pl/node/8147
    Koleś, który był „lajsionem oficerem” „w sekcji upadłościowej odpowiedzialnego za obszar Europy Środkowej i Wschodniej” … Czy aby to nie znamienne? Przypomina się świętej pamięci Ursus, czy mnie mniej świętej pamięci ZAMECH.
    A Polak czy przed szkodą, czy po szkodzie głupi. A może sprzedawczyków ci u nas dostatek?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Druzgocący dla rządu raport NIK o walce z pandemią

NIK opublikowała raport z kontroli działań państwa polskiego w walce z pandemią COVID-19. …