Prezydent Bronisław Komorowski ogłosił datę wyborów parlamentarnych. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom do urn pójdziemy 25 października 2015. Ustępujący prezydent potwierdził też, że nie wystartuje ani do Sejmu, ani do Senatu.

facebook.com/KomorowskiBronislaw
facebook.com/KomorowskiBronislaw

– To jest data, która pozwala stosunkowo gładko przejść Państwowej Komisji Wyborczej od ostatecznego zliczania głosów oddanych w referendum do działalności związanej z wyborami parlamentarnymi – tłumaczył prezydent na konferencji prasowej. Oznacza to, że wybory odbędą się o tydzień później niż zapowiadała Ewa Kopacz na konwencji Platformy Obywatelskiej.

Dariusz Joński z Sojuszu Lewicy Demokratycznej przyznał na konferencji prasowej w Sejmie, że SLD „ciepło przyjęło” propozycję prezydenta. Oświadczył również, że nie wiadomo jeszcze pod jakim szyldem wystartuje Sojusz. Podobno wyborcy i politycy SLD są podzieleni co do tego, czy startować w ramach tzw. „zjednoczenia lewicy”, czy samodzielnie.

W ciągu najbliższych dni decyzję podejmą również Zieloni, Twój Ruch, Unia Pracy, Partia Demokratyczna i Wolność i Równość. Według sondaży „Zjednoczona lewica” może liczyć od 3 do 7 proc. poparcia.

Partia Piotra Ikonowicza – Ruch Sprawiedliwości Społecznej i Ruch Społeczny Sławomira Izdebskiego zdecydowały się na wspólny start. Do koalicji dołączył ma również Polska Partia Pracy. Bogusław Ziętek, przewodniczący tej formacji, został pełnomocnikiem porozumienia na Śląsk.

Jutro odbędzie się konferencja prasowa partii RAZEM, na której zostanie przedstawiona  formuła startu tego ugrupowania.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Tylko żal mi braku połączenia środowisk na lewo od SLD. Uważam ze lewica społeczna znów straciła szanse na wspólny start. Żal Razem, RSS, Zielonnych, PPS, PPP i innych środowisk. Była szansa silnego głosu lewej strony bez trupich liberałów Palikota i odwiecznych juz od głębokich czasów minionego ustroju baronów którzy w okrągłym stole zaakceptowali dalsze szkody jakie wyrzadzali i nowe wraz z KK i ich przydupasami.

    1. SLD tylko samo – żadna rozsądna lewica z nimi nie podejmie współpracy.
      Wniosek jest taki : ”samo”=”do piachu”.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Na stokach Cytadeli uczczono pamięć pomordowanych działaczy

138 lat temu w Warszawie doszło do egzekucji 4 działaczy Socjalnorewolucyjnej Partii Prole…