Jak twierdzi rodzina poszkodowanej, saudyjski pracodawca ukarał ją po tym, jak próbowała uciec przed prześladowaniem i torturami.

www.flickr.com/photos/saudimsforum/
www.flickr.com/photos/saudimsforum/

Kashturi Munirathinam, 55-letnia Induska, przybyła do Arabii Saudyjskiej w poszukiwaniu pracy. Opuściła swój dom na wsi w południowych Indiach, w stanie Tamil Nadu trzy miesiące temu. Podjęła pracę jako sprzątaczka.

– Kiedy próbowała uciec przed prześladowaniem i torturami, pracodawca odciął jej prawą rękę. Upadła i doznała poważnych obrażeń kręgosłupa – tłumaczyła jej siostra lokalnym mediom. Pokojówka podczas próby wydostania się z domu pracodawcy-oprawcy wypadła przez balkon.

Ogromnym problemem Arabii Saudyjskiej jest jej system sponsoringu, który sprowadza się do tego, że pracownik nie może opuścić kraju bez zgody pracodawcy. Obrońcy praw człowieka tłumaczą, że prowadzi to do powszechnego nadużywania władzy i tworzy warunki zbliżone do niewolnictwa.

Poza znęcaniem się mężczyzna oskarżany jest również o niewypłacanie swojej pracownicy pensji. Swoje zachowanie tłumaczy tym, że kobieta „źle pracowała”.

W sprawę zaangażował się już indyjskie ministerstwo spraw zagranicznych. Munirathinam leczona jest w szpitalu w Rijadzie w stolicy Arabii.

To nie jedyny skandal w który zaangażowany jest obywatel Arabii Saudyjskiej. W zeszłym miesiącu władze Indii zareagowały po tym, jak saudyjski dyplomata oskarżony został o zgwałcenie dwóch pokojówek w mieszkaniu na obrzeżach stolicy Indii. Mężczyzna opuścił kraj powołując się na immunitet dyplomatyczny.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
    1. Jeszcze trochę kapitalizmu w III Rzeczy a się przekonasz, że nasza kultura jest łudząco podobna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

„Szczyt antymigracyjny” w Budapeszcie: polityczny atak skrajnej i konserwatywnej prawicy

W stolicy Węgier, na zaproszenie premiera Viktora Orbana, rozpoczyna się dziś „szczyt demo…