Piechociński, Pawlak, Kopacz, Sikorski i Iwiński nie biorąc udziału w głosowaniu uratowali Ziobrę przed Trybunałem Stanu. Do pociągnięcia do odpowiedzialności byłego ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego zabrakło 5 głosów.

wikimedia.org
wikimedia.org

Ziobro miał odpowiadać za przekroczenie uprawnień, nieuprawnione naciski na prokuratorów oraz złamanie prawa przy kierowaniu dwoma rządowymi zespołami powołanymi do zwalczania przestępczości. Platforma Obywatelska we wniosku złożonym jeszcze w 2012 roku zarzucała Ziobrze, że będąc ministrem sprawiedliwości naruszył konstytucję, ustawę o Radzie Ministrów oraz ustawy o działach administracji rządowej. Zarzuty były związane z głośnymi sprawami, którymi zajmował się Zbigniew Ziobro – śledztwem dotyczącym Barbary Blidy oraz prowokacją wymierzoną w wicepremiera Andrzeja Leppera.

Prawo i Sprawiedliwość wniosło o zwołanie konwentu seniorów. Zjednoczona Prawica była zdania, że materiał jest niepełny, ponieważ świadkowie obrony nie zostali przesłuchani. Ponadto PiS uważa, że działanie Platformy Obywatelskiej to zemsta polityczna, ponieważ głosowanie odbywało się na 30 dni przed wyborami parlamentarnymi.

W głosowaniu nie brali udziału między innymi premier Ewa Kopacz, wicepremier Janusz Piechociński, Radosław Sikorski, Andrzej Biernat i Waldemar Pawlak. Aby postawić Ziobrę przed Trybunałem Stanu wymagana była większość 2/3 głosujących. Za głosowało 276, przeciw 152, 2 posłów się wstrzymało. Zabrakło 5 głosów. Po głosowaniu na sali sejmowej można było usłyszeć wybuch radości Zjednoczonej Prawicy.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Cóż, L. Miller oraz A. Kwaśniewski za wywołanie wojny w Iraku także się Trybunału nie boją.

  Kruk krukowi…. łba nie urwie.

 2. Ziobro dla mnie to naprawdę odrażający typ. Ale to co zrobił wtedy, to był naprawdę kawał dobrej roboty i próbę postawienia go przed Trybunałem też uważam za zemstę. Gdyby udało mu się doprowadzić sprawy do końca, to sielankowe taśmy nie byłyby tak porażające – ta banda z PO ciut bardziej bałaby sobie robić „jaja” i z kraju i z obywateli…

  1. O jakości tej roboty najdobitniej wypowiedział się sędzia odrzucający wniosek o ekstradycję E. Mazura. Nie mógł uwierzyć że ktoś jedynie na podstawie wypowiedzi przestępcy, któremu obiecano za nią złagodzenie wyroku może chcieć stawiać zarzuty…

   Rozumiem że Ty fingowane przestępstwa, zastraszanie i wymuszanie nieprawdziwych ale obciążających zeznań uważasz za dobrą robotę?

   Gratuluję… żyj sobie w swoim świecie ale jak najdalej ode mnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Na stokach Cytadeli uczczono pamięć pomordowanych działaczy

138 lat temu w Warszawie doszło do egzekucji 4 działaczy Socjalnorewolucyjnej Partii Prole…